Здавалося б, що цей цнотливий казковий осколочок природи не потребує заради краси ніякого доповнення, але, виявляється, все-таки можна і благодатний ландшафт причепурити руками зодчих — будовами. Правду ж бо в народі кажуть, що каші маслом не зіпсуєш, себто корисне і необхідне ніколи не зашкодить і за повного задоволення. Так і напрошувалась здавна в мальовничій місцевості здравниця, щоб люд милувався дивокраєм і черпав з цілющої криниці здоров’я, тим паче, що Міжгірщина твердо взяла курс на розвиток санаторно-туристичної індустрії, за якої повинна повнитися бюджетна казна району, могло працевлаштовуватися населення в умовах масового безробіття внаслідок розрухи колишніх колгоспів і потужних заводів військово-промислового комплексу. І нарешті про що гадалося — сталося.
Чарівний Квасівський принарядився новобудовами відпочинку і лікування. Цими тижнями два об’єкти вже здано в експлуатацію. Це — надзвичайно екзотичного типу колиба з ім’ям “Квасур” (назва походить від скорочень слів урочище і Квасівський) та суперкласний адмінбудинок оздоровчо-лікувально-туристичного комплексу “Петрівська слобода”, що належить відомому відкритому міжнародному університету “Україна”. Найменування самої здоровниці в певній мірі теж конкретно взаємопов’язане. Слобода — відокремлена частина селища, а Петрівська, за одностайною думкою киян-університетів, — на знак честі керівника вишу Петра Таланчука, академіка АПН України, доктора технічних наук, професора і, до речі, першого Міністра освіти незалежної України. Людини, яка викликає шану і повагу за любов і вірність ідеалам української нації, його патріотичний дух.
Адмінбудинок оздоровчо-лікувально-туристичного комплексу “Петрівська слобода”
Петро Миколайович запевняє, що цей шмат верховинської землі, який, повірте, символічно за багатством природи асоціюється з Ельдорадо, і, подейкують, в один час впав в око минулим маститим державним мужам п. Засусі та п. Медведчуку, університет має намір віддячити плідною працею на Міжгірщині, зокрема провести всебічну розвідку-вивчення запасів мінвод на основі сучасних технологій, якими багатий гірський район, визначити хвороби, які можна нарзанами лікувати сукупними способами, сприяти розливу води для споживання, що теж актуальна проблема Міжгірщини і т.п. Словом, планується ділова співпраця столиці в ім’я блага глибинки.
2010-01-28 / 08:35:00
Новини Міжгір"я
http://www.mizgir.com.ua/news.php
KK 2010-01-11 / 20:12:00
Часто на сторінках закарпаття online зустрічається новини про Міжгір'я. Думаю що це одне із самих красивіших місць на закарпатті. І ще тут народився славний закарпацький письменик,
Василь Ґренджі-Донський. Треба самому відвідати цей справжний український 'Ельдорадо.'