Спільними зусиллями Мерії міста Тімішуара, Союзом Українців Румунії та місцевим осередком українців міста, який очолює Юрій Глеба, за короткий час був збудований імпозантний Будинок Культури для місцевих українців , яких у самому Тімішуарі проживає близько 8-ми тисяч але і цим Будинком культури будуть користуватися мешканці українських сіл провінції Банату.
Землю під розбудову українського центру Культури виділила Мерія Тімішуари, кошти на спорудження дав Союз Українців Румунії, а місцеві українці доклали багато зусиль, щоб за рік Будинок був збудований.
В урочистих заходах, присвячених відкриттю українського центру Культури, взяли участь мер міста Тімішуар, депутати Румунського Парламенту, голова Союзу Українців Румунії Степан Бучута та представники інших національностей міста.
Почесними гостями цього історичного заходу був Посол України в Румунії Маркіян Кулик та голова Європейського конгресу Українців – 1-й заступник Президента Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні.
Після освячення Будинку Культури тут відбулося одразу ж дві великі події: вперше перед місцевими українцями виступив Національний академічний оркестр Народних інструментів України (художній керівник народний артист України, професор Віктор Гуцал) та 9-й фестиваль українських колядок провінції Банату.
Pfr 2010-01-08 / 13:48:00
Не знаю, чому пишуть перший, якщо я на власні очі бачив український будинок культури у селі Поляна (Поеніле де Суб Мунте) на мараморощині, років сім тому....
Нам би треба повчитися у румунів, бо вони у маршрутках, пивбарах, машинах, мобілках і навіть на дискотеках молодіжних слухають свою музику рідною мовою, переважно з етнічними балканськими мотивами. А ми слухаємо що? Шатунова, Шуфутінскага? Російський попс або бандитський шансон? Таке враження, що Україна, і Закарпаття у тому числі - це частина російського зеківського табору...
KK 2010-01-06 / 06:29:00
Прикрасний крок до справжнйого співробнитство двома сусідними державами. Є другі приклади співробнитсво двома народами,
наприклад український нарід гарно споминає Великого Господаря Стефана який справді уважав своїх буковинських 'русинських' підданців. Також, українська православна церква не мало вдячна за мудрий вплив Петра Могили що вийшов із мішаної молдованської/української родини.
k5 2010-01-05 / 20:30:00
Молодці! А в Сиготі для чого? Там є українська гімназія і т.п. - досить розвинена інфраструктура.
Гуцул 2010-01-05 / 19:31:00
Молодці українці Банату! Тепер треба Будинок української культури відкрити ще і в Сиготі.