«Дана оцінка, - зазначив Шуфрич, - викликає певні сумніви стосовно компетентності відповідної посадової особи щодо розуміння нею бюджетного процесу, беручи до уваги терміни прийняття основних положень бюджету і термін призначення Нестора Шуфрича на посаду міністра».
«Питання, яке нібито турбує пана Гаваши, мабуть, доречніше було би задати попереднику діючого сьогодні міністра. Судячи зі слів пана Гаваши, попереднику Нестора Шуфрича, можливо, дійсно треба було більше уваги приділяти цій програмі. При цьому Шуфрич хотів би нагадати, що саме він одним із основних ініціаторів виділення коштів щодо ліквідації наслідків стихійних лих, які мали місце на Закарпатті починаючи з 1998 року, борючись за цільові субвенції саме для Закарпатської ОДА», заявляє прес-служба.
«І ці кошти за сприяння тоді ще народного депутата Нестора Шуфрича завжди виділялись незалежно від того хто очолював Закарпатську ОДА. При цьому міністр також хотів би зауважити, що крім виділення коштів не може залишитись поза увагою і їх ефективне та законне використання», сказано в повідомленні.
Нагадаємо, що голова Закарпатської ОДА адміністрації Олег Гаваші заявив в інтерв’ю, поширеному прес-службою, що «на сьогодні, на жаль, Нестором Шуфричем нічого не зроблено, аби збільшити фінансування протипаводкової програми «Тиса»».
На цей рік закладена в Державному бюджеті України сума для протипаводкових програм Закарпаття є меншою від торішньої. Минулого року область отримала 100 мільйонів гривень, в тому числі 30 мільйонів виділялися як субвенція через МНС. На 2007-ий рік виділені кошти лише по лінії Держводгоспу, Міністерство з надзвичайних ситуацій нічим Закарпаттю не допоможе, зазначив губернатор.
«Коштів на цей рік виділено, вважаю, доволі мало, хоча заплановано було виділити 140 мільйонів. Ми отримали фактично 70,9 млн. грн. – це половина від запланованої суми. Є сподівання, що вдасться на найвищих рівнях домовитися (і під час нинішніх переговорів президентів порушувалося це питання) про створення спільних міждержавних протипаводкових програм, на які будуть залучені кошти Євросоюзу», — сказав Олег Гаваші.
Водночас Гаваші зазначив, що є «повне порозуміння з керівництвом Держводгоспу». Через це відомство надходитимуть кошти на відновлювальні та захисні роботи ... Які «будуть проведені у повному обсязі, й дамби, які заплановані до будівництва, функціонально захищатимуть від паводків».
Разом з тим Олег Гаваші висловив сподівання, що, оскільки протипаводкова програма розроблена до 2015 року, то наступного року фінансування буде збільшене. «Є надія, що бюджет буде переглянутий і області виділять на ці цілі більші кошти», — сказав Гаваші.
23 січня 2007р.
Теги: