Відповідний диплом був вручений сільській громаді за активну участь в проекті полегшення доступу селян до послуг органів влади.
Як розповів сільський голова Баранинець Павло Чучка, в рамках проекту спільно з юристами громадської організації "Вестед" сформовано реєстр всіх послуг, які надає сільрада мешканцям. В результаті тепер кожен селянин знає, до кого з яким питанням слід звертатися і скільки часу займе вирішення потрібної для нього справи. Адже дуже часто людям важко розібратися, в яку саме установу їм слід звертатися в тому чи іншому випадку. На жаль, часто для вирішення проблем чи отримання довідок доводиться їхати до райцентру, де дуже багато різних установ. Також у селі працював юрист, який надавав безкоштовні консультації всім бажаючим.
Спільно з сільським головою П. Чучкою юристами розроблено та випущено унікальну в своєму роді книжку "Довідник державних послуг". Довідник у доступній формі розповідає про основні державні послуги, з якими стикаються громадяни, й надає схему дій у складних ситуаціях. Книжка підвищує правову просвіту селян й сприяє запобіганню зловживанням з боку чиновників щодо сільського населення. При підготовці книжки використано досвід сусідньої Польщі, яка успішно запровадила "Модель доброго управління". Отримавши високу оцінку з боку сільських голів у Закарпатті, книжка стала настільним посібником у багатьох сільських радах. Довідник є доступним кожному селянинові, який зайшов до сільської або районної адміністрацій по допомогу.
Досвід Баранинець став показовим і його успішно переймають інші громади України. Досить активно досвід переймають на Луганщині (м. Сватове, м. Сєверодонецьк), в Закарпатті (м. Виноградів і м. Перечин). Найбільш повно модель "6 принципів доброго врядування" була апробована саме у Виноградові. Приклад Баранинської громади зацікавив та надихає й інші громади краю. Незабаром ці громади планують згуртуватися, щоб разом професійно захищати інтереси своїх громадян.
Населення сільської місцевості України найбільше страждає від корупції, оскільки обмежене в отриманні правової інформації та консультацій. Переважно причиною є віддаленість та відсутність інфраструктури, яка б захищала людей від беззаконних дій районних чиновників та корупції.
Опитування Карпатського агентства прав людини "Вестед" показало, що офіційна інформація, яка надходить до селян, не завжди є зрозумілою через використання специфічних понять та правових термінів. Проте, відповідно до загальнонаціонального дослідження проекту щодо стану корупції в Україні, саме закарпатські селяни є найбільш готовими до мобілізації та подолання корупції.
Саме заради активізації сільського населення у протидії корупції Карпатське агентство прав людини "Вестед" запровадило проект за підтримки "Гідної України". Метою проекту було поінформування селян Баранинської громади Закарпаття щодо їхніх прав на отримання державних послуг. Також агентство прагнуло застосування в місцевій владі "принципів доброго управління", які б гарантували прозорість, нетерпимість до корупції й підзвітність громаді. Завдяки цим принципам довіра громади до місцевої влади зростає й унеможливлює корупцію.
Агентство запровадило активну інформаційну кампанію, до якої були залучені місцеві ЗМІ та місцеві громади. Відвідуючи села, організація проводила опитування громадян щодо якості державних послуг й одночасно інформувала громадян про те, якими повинні бути державні послуги і де шукати поради у складних ситуаціях.