Рішення про відкриття пункту пропуску було прийнято керівництвом обох держав з метою відновлення історичної самобутності, подальшого розвитку дружніх відносин між Україною та Румунією, розширення зовнішньоекономічних зв’язків, культурних, міжетнічних і туристичних контактів, сприяння взаємним поїздкам громадян, взаємодії у боротьбі з нелегальною міграцією.
Місцем для його облаштування було обрано місцевість поблизу смт.Солотвино Тячівського району. Вибір був не випадковим, адже ще в 40-х роках ХХ століття там існував митний пост „Солотвино”.
За часів Великої Вітчизняної війни міст через річку було зруйновано, і митний пост припинив своє існування. Через майже півстоліття було прийнято рішення відновити зруйнований міст шириною 3,5 м та відкрити тут пункт пропуску.
Глава держави Віктор Ющенко зазначив, що відкриття «історичного мосту» між Солотвино й Сігету-Мармацієй та відповідного пункту пропуску із сучасною інфраструктурою та високим рівнем обслуговування на українсько-румунському державному кордоні є практичним результатом конструктивного та ефективного співробітництва між двома країнами.
Пункт пропуску обладнано світлофорами для регулювання в’їзду автотранспорту на територію України та виїзду з неї, оскільки міст розрахований лише на одну смугу руху. Така незручність обумовлена тим, що однією з умов відновлення мосту було збереження його історичної самобутності, адже серед дерев’яних мостів Європи він є одним із найдовших.
Міжнародний пункт пропуску призначений для здійснення прикордонного, митного, санітарно-карантинного, ветеринарного, екологічного, фітосанітарного контролю товарів, транспортних засобів та громадян. Режим роботи пункту пропуску –цілодобовий. Характер транспортних перевезень – пасажирський, автомобілі вантажопідйомністю до 3,5 тонн. Проектна пропускна спроможність (за добу) - до 700 одиниць транспортних засобів та до 1500 осіб.
Прес-служба Держприкордонслужби України.
17 січня 2007р.
Теги: