"Я вважаю за доцільне продовження діалогу, не дивлячись на те, що подолання вето на внесення змін до Земельного кодексу (щодо продовження мораторію на продаж землі) суперечить Універсалу… і подолання вето на закон про Кабмін", - зазначив Ющенко.
Президент нагадав, що в Універсалі було записано, що до 1 січня поточного року має бути підготовлена нормативна база для введення продажу землі. Однак, цього не було зроблено і тепер все залежатиме від того, коли ця база буде розроблена.
При цьому він наголосив, що робиться вигляд, що не існує тіньового продажу землі. Це саме, на його думку, стосується і закону про Кабмін.
Президент нагадав, що в Універсалі було зафіксовано те, що підготовка документу, який впливає на розподіл повноважень між гілками влади, мав би будуватись спільно.
"На жаль, цього не сталось – це серйозне порушення Універсалу. І прикро, що до цього долучився БЮТ", - наголосив Ющенко.
Президент зауважив, що не хоче коментувати це, але сказав, що для такої поведінки БЮТ "не було жодних державницьких аргументів".
Він підкреслив, що після цього рівень взаємодії ускладниться, але це не повинно означати, що діалог повинен припинитись.
Президент також вважає, що єдиним позитивом є те, що "все, що робиться у вищих ешелонах влади, знаходить свою оцінку в позиції громадян… Вони мають знати хто є хто".
Президент Віктор Ющенко не має наміру звертатися до Конституційного Суду щодо скасування політичної реформи, а висловлюється за внесення доповнень до діючої Конституції.
Про це Ющенко сказав на брифінгу для преси, відповідаючи на запитання, чи не вважає він за доцільне звернутись до КС щодо скасування політичної реформи після подолання вето на закон про Кабмін.
За словами Ющенка, після того, як було подолано вето на закон про Кабмін, була поставлена остання крапка в можливості утримати певний баланс у відносинах між гілками влади.
"Я думаю, що це рішення не є конструктивним, не є продуманим. На жаль, воно витікало лише з ініціативи і позиції однієї сторони – уряду і, по суті, прем’єр-міністра", - сказав президент, додавши, що це додає песимізму в можливості реалізації Універсалу національної єдності в цілому як документа.
Він нагадав, що в цьому документі була виділена тема – підготовка окремих законопроектів щодо розподілення повноважень між гілками влади.
За його словами, те, що вето було подолано, "погіршило перспективи гармонізації стосунків у рамках тих проваджень до Конституції, які відбулися після проведення політичної реформи".
"Я б зразу не давав відповідь, якими способами будуть поборюватися ці баланси, які привнесені в українську систему влади", - сказав Ющенко, висловивши думку, що скоріш за все, було б доцільно і ефективно звернутись президенту до Конституційного Суду щодо надання висновку на закон про Кабінет міністрів.
За словами Ющенка, багато положень цього документа не відповідають Основному Закону і руйнують баланс влади.
Водночас, президент вважає, що вирішити проблему дисбалансу влади, що виник після подолання вето на закон про Кабмін, могло б стати внесення доповнень до вже існуючої Конституції.
УНІАН.
14 січня 2007р.
Теги: