Україна: Основні політінтриги 2007 року

Своїми міркуваннями на 2007 рік поділилися відомі українські політологи. Зокрема, керівник Центру „Пента” Володимир Фесенко визначив основні політичні інтриги нового року.

Володимир ФЕСЕНКО.
Володимир ФЕСЕНКО.
За Фесенком, це — дострокові парламентські вибори, продовження конституційної реформи і новий політичний проект екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка..

"Дострокові вибори теоретично можливі, але практично малоймовірні. По-перше, тому що для цих виборів має бути чітка, послідовна політична воля Президента. Не буде політичної волі і зацікавленості Президента - ці вибори не відбудуться", - сказав Фесенко.

Посилаючись на результати соціологічних опитувань, політолог відзначив, що зараз у Президента Віктора Ющенка може бути "емоційна зацікавленість", що виражається в незадоволеності розподілом між ним і урядом влади і повноважень.

"Але об’єктивно, що в результаті дострокових виборів він (Президент) швидше програє, аніж виграє. Ситуація в "Нашій Україні" не змінилася на краще, від зміни місць доданків сума не змінилася, і грудневі рейтинги "Нашої України" зайвий раз підтверджують це. Ситуація з новим проектом виглядає невизначено. Якщо йдеться про проект Луценка, то це, швидше, проект самого Луценка, а не Секретаріату Президента", - пояснив він.

Фесенко вважає важливим чинником, що "більша частина населення відноситься байдуже до перспективи дострокових парламентських виборів".

На його думку, іншою інтригою нового року стане проект екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка "Народна самооборона". "Потенціал у Луценка поза сумнівом є, про що свідчить доволі високий рівень довіри до нього, перш за все, в помаранчевій частині політичного спектру України. Але при цьому не можна не враховувати, що за високого особистого рейтингу довіри, у політичного проекту Луценка рейтинг дуже низький - нижчий за тривідсотковий бар`єр. Як стартовий майданчик це можна розглядати, але як добру перспективу - навряд чи", - відзначив експерт. На його думку, проект "Народна самооборона" поки що "неконкурентоспроможний не лише щодо Партії регіонів, а й щодо до Юлії Тимошенко і "Нашої України".

Фесенко вважає малоймовірним проведення в 2007 році конституційного референдуму.

"На мій погляд, у такого референдуму - сумнівні перспективи. Виходячи з міжнародного досвіду, на референдум із затвердження нової Конституції зазвичай ідуть тільки тоді, коли стверджується новий політичний режим - режим сильної, жорсткої влади, яка, як правило, не має помітних і серйозних опонентів, а з іншого боку - самостверджується таким чином. В іншому разі на референдум ідуть, коли є громадський консенсус щодо нової Конституції. У ситуації конфлікту і слабкої влади на конституційний референдум йти безглуздо", - відзначив він.

Політолог вважає проведення конституційного референдуму потенційним ризиком для Президента Ющенка.

"З урахуванням можливого програшу, це дуже небезпечно для Президента, оскільки легко можна припустити, що цей референдум може бути використаний як референдум про довіру самому Ющенку, і тут уже ризик для Президента. З іншого боку, вже зараз є контрстратегія - на референдум за Конституцією уряд і антикризова коаліція можуть відповісти референдумом щодо НАТО і статусу російської мови. Це призведе до посилення конфлікту і серйозних проблем", - резюмував Фесенко.
"Поступ"
04 січня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

13:43
У Буштині на Тячівщині зіткнулися BMW X6 і Citroen, а у Верхньому Бистрому на Хустщині - Renault і Fiat
01:53
/ 1
Стало відомо про загибель місяць тому на Харківщині Анатолія Вороненка з Берегова Фото новина
19:28
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Мельничука з Квасів на Рахівщині, що понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
13:36
/ 8
Нардепа Горвата судитимуть за крадіжку державної землі на 127 млн грн
15:29
/ 6
НСЖУ підтримала закарпатських журналістів в контексті тиску на їх колег Олену Мудру та Олега Дибу
16:48
/ 1
Пол Магочі і московська церква
03:37
/ 5
Кайданки для активістів. Незасвоєний урок Медведчука
04:51
Іван Франко. "Фарбований Лис"
17:49
/ 3
Керівником Закарпатської облпрокуратури на 5 років призначено Мирослава Пацкана
19:52
/ 4
Апеляційна палата ВАКС доарештувала майно депутата Закарпатської облради Антала
15:18
/ 32
Новим прокурором Закарпаття стане Мирослав Пацкан – ЗМІ
01:33
/ 1
У Польщі закликали орбана запитати угорців Закарпаття, чи хочуть вони в ЄС
16:17
/ 12
Від нового генпрокурора Кравченка колективно вимагають зупинити злочин на Руні та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Форгачі
14:40
/ 2
Апеляційна палата залишила в СІЗО депутата Закарпатської облради Антала
17:13
/ 2
83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС, а 81% не збираються емігрувати з країни
04:57
/ 4
Закарпатський апеляційний суд залишив в силі відсторонення "корупційного" голови Воловецької громади Попелича від посади
17:49
/ 2
Зеленський розкрив деталі операції військової розвідки угорщини на Закарпатті
16:12
/ 3
Заступник мера Ужгорода Плавайко оскаржив до суду своє відсторонення, чим спростовано черговий фейк псевдожурналіста Старости
01:24
/ 10
У понеділок суддя Бисага розгляне апеляційну скаргу "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича щодо відсторонення
23:04
/ 6
Сидор під вирок "захворів" і робить на цьому "бізнес"
00:38
/ 1
Прокуратура оскаржила рішення Ужгородського міськрайсуду щодо м'якого запобіжного заходу затриманому на хабарі голові Жденіївської селищної ради Култану
21:48
/ 14
Начальниця Держгеокадастру Закарпаття отримала у подарунок ще 800 тис. грн
14:51
/ 2
Депутата селищної ради на Берегівщині викрили на кремлівській пропаганді Фото новина
» Всі новини