Напередодні помічник міністра оборони США з міжнародної безпеки Александр Вершбоу заявив, що США розглядають Україну як можливий майданчик для розміщення РЛС в рамках нової архітектури ПРО в Європі. Адміністрація США 17 вересня оголосила про відмову від розміщення в Чехії радара і ракет-перехоплювачів у Польщі в рамках стратегічної ПРО у зв'язку з відсутністю інформації про те, що в Ірані є ракети, здатні вразити цілі в Європі.
"Я не хотів би, щоб тут виникало багато ажіотажу навколо цієї теми, можу почати з найпростішого: ніяких пропозицій українська сторона не отримувала", - цитує УНІАН.
Він нагадав, що на сьогоднішній день Україна має два об'єкти РЛС - у Севастополі і Мукачеві (Закарпатська область).
До 12 лютого 2008 року ці дві станції працювали на користь Росії, потім РФ відмовилася від їх використання. Після цього Україна може використовувати на користь Євросоюзу.
"Яка доля їх використання - це питання більш складне. Ми в рамках дискусії про модернізацію систем ПРО говорили, що Україна хотіла б знайти своє місце в планетарній і європейській системах безпеки", - сказав Ющенко, додавши, що українські РЛС можуть також використовуватися і в інтересах Росії та інших країн.