Найбільша кредитна спілка Закарпаття "Мрія", незважаючи на економічну кризу, збільшила число своїх членів на 26 відсотків і нині в ній зареєстровано майже 50000 вкладників.
Основні фінансові показники за 8 місяців поточного року вказують на стабільне зростання.
Зокрема понад 92 відсотки це — частка споживчих кредитів та кредитів на соціальні проблеми: навчання, лікування, ремонт, будівництво житла, газифікація, тобто для вирішення проблем кожного окремого взятого члена.
Рівень довіри людей до кредитної спілки можна визначити за сумою коштів, які розміщені на депозитних рахунках. Бо навіть в умовах кризи сума депозитів зросла до 53 млн. грн.
Хоча окремі вкладники свого часу і запанікували — забирали депозити, ховаючи їх у "панчохи"та під подушками. Нагадуємо, що гроші, вкладені у кредитну спілку "Мрія", захищені і приносять додаткові грошові надходження у кожну сім'ю. І тут дуже доречне східне прислів'я:"із глечика можна налити тільки те, що в нього залито". Тобто, якщо ми достроково забираємо вклад, то може припинитись і видача кредитів.
Активи спілки мають стійку тенденцію до зростання. Позитив спостерігається і в структурі капіталу КС "Мрія". До речі, спілка займається також благодійною та меценатською діяльністю.
На допомогу людям виділено близько 400 тис. грн., в тому числі потерпілим від паводка 2008 року.
За підсумками минулого року нашу кредитну спілку нагороджено відзнакою "Краща кредитна спілка України 2008 року".
Є реальна надія, що ці фінансові установи в цілому, за винятком спілок, створених шахраями, вийдуть на більш стабільний рівень роботи. Це в першу чергу стосується і КС "Мрія", яка нараховує 44 філіали в Закарпатській області та 40 філіалів за її межами, має колосальні можливості для подальшого розвитку.
Оновлено і зміцнено склад спостережної ради спілки. У ній, зокрема, авторитетні колишні керівники правоохоронних органів Д. Дорчинець, Л. Федурця та колишній командувач південної групи військ В. Шилов.
Взято під суворий контроль видачу кредитів і особливу увагу приділяємо поверненню кредитів позичальниками. До речі, повноваження ради досить вагомі. Вона призначає голову правління та членів правління, членів кредитного комітету.
Правління спілки, яке очолює високий професіонал фінансист Віталій Бевзюк, у цей непростий час вживає всіх заходів для вдосконалення фінансової системи в цілому у країні, для того, щоб взаємна довіра між спілкою, вкладниками і позичальниками міцніла, а діяльність, яку проводить її апарат, приносила усім користь.
Щодо позичальників, то слід відзначити активність повернення позичених грошей. Хоча окремі позичальники не хочуть зрозуміти, що вони грошові кошти отримали не від зарубіжного мільярдера, а від своїх земляків (вкладників), котрі їм позичили гроші.
Спостережна рада попередила недобросовісних позичальників (на щастя, їх вже не так і багато) про термінове повернення взятих кредитів. У подальшому з ними буде вестись розмова в інших правових структурах шляхом юридичного примусу. Адже вони повинні пам'ятати, що увійшовши у довіру, вони отримали гроші вкладників. І ми, як члени спостережної ради, не дозволимо не повернути їх.
А кошти, сплачені за моральну шкоду, спрямуємо сирітським будинкам — діти будуть тільки вдячні нам.
Нині стабільність спілки залежить від кожного з нас. Для того, щоб спілка розвивалась, була гарантом фінансової стабільності, ми діємо більш професійно, шукаємо нові підходи у вирішенні назрілих проблем.
Головне — не втрачати оптимізму і віри в свої сили.