У ньому беруть участь провідні вчені багатьох країн, які прагнуть в найдосконаліший спосіб розкрити таємниці впливу іонізуючої радіації на живі істоти і знаходити нові способи ефективного використання ядерних променів та вагомого захисту від їх згубної дії.
Відкрив засідання V-го з’їзду голова Українського радіобіологічного товариства, академік НАН України Дмитро Гродзинський.
Відтак, з вітальним словом до учасників засідання звернувся заступник голови обласної ради Василь Брензович. Він, зокрема, наголосив, що місцем проведення даного з’їзду обрано не випадково. Це свідчить про визнання вкладу закарпатських вчених у розвиток радіобіології, у захист живої природи краю. І дуже важливо, щоб науковці обмінялися своїми набутками, визначили пріоритети подальшої співпраці у вивченні впливу радіації на навколишній світ.
Програма з’їзду склала широке коло проблем сучасної радіобіології і близьких до неї розділів суміжних наук. Після Чорнобильської катастрофи увага радіобіологів зосередилась на розкритті закономірностей біологічної дії хронічного опромінення. У цьому напрямі розкрилися нові обрії досліджень, експериментальне наближення до яких супроводжується появою нових, часом неочікуваних поглядів на сутність взаємодії променів і біологічних систем. Розгляд нових аспектів радіобіології зумовить подальше єднання радіобіологів навколо широкого кола проблем, вирішення яких вимагає наш час складних взаємин людини й екологічно виснаженого довкілля.