Про заплановану роботу прес-центру розповіла голова Ужгородського прес-клубу Ірина Бреза: "У прес-центрі регулярно відбуватимуться медіа-події за участю суб’єктів виборчого процесу, інформаційні заходи за участю спостерігачів, експертів, представників громадських організацій. Така інформаційна структура працюватиме вже не вперше, адже ми інформували і про хід попередніх виборів. Планується об’єктивно і неупереджено, оперативно висвітлювати хід виборчої кампанії. Щотижня буде готуватися випуск електронного інформаційного дайджесту, що фіксуватиме події виборчого Закарпаття, подаватимуться коментарі експертів".
Ситуацію у передвиборчому Закарпатті, готовність політичних сил до перегонів, їхні реальні перспективи прокоментували експерти: політолог Віктор Пащенко та історик, професор Сергій Федака.
На думку Віктора Пащенка, глобального протистояння цього разу не буде, оскільки, на відміну від 2004 року, коли зіткнулися 2 протилежні сили, тепер такого зіткнення не буде, натомість вибори будуть більш варіативними, і в цьому їх особливість. Хоча ексцеси, каже експерт, траплятимуться: "Ужгород першим дав приклад Україні такого ексцесу. Але він більше виражений на емоційних пристрастях і не стосується світоглядних засад. Зараз неможливо говорити, на чиєму боці буде адмінресурс, бо принаймні 3 кандидати розпоряджаються цим ресурсом. А ще 2 рейтингові лідери (Янукович і Яценюк) також мають багато прихильників у всіх органах влади. Тому говорити, що на чиємусь боці буде влада, міліція, інші структури просто немає підстав".
В. Пащенко стверджує, що вибори-2010 будуть найбільш реальними, саме "виборами". Якщо минулих разів багато хто голосував "проти" - проти Кравчука, комуністів, "кучмізму" тощо, то зараз такої однозначної ситуації нема, тому присутнім буде більш реальний вибір.
За словами експерта, на Закарпатті поки нема однозначного лідера. Вплив на голосування матимуть як 5 найрейнтинговіших кандидатів, так і решта менш популярних. Оскільки, згідно з опитуваннями, лише 10-15 % виборців роблять прагматичний вибір, інші керуються "романтичними" аргументами. Віктор Пащенко порадив при голосуванні зважати не на обіцянки, а на досвід, практичну роботу, тобто на те, що кандидатом вже зроблено.
Сергій Федака зауважив, що двома головними учасниками виборчої кампанії, від яких все залежать і які вносять головну інтригу, наразі є не Янукович, не Тимошенко і не будь-хто інший.. "Перший учасник – економічна криза, вона щотижня змінює в Україні політичні розкладки. Від цього учасника залежить добробут кожного громадянина, настрій, а також те, кого виборець найбільше звинувачує. Другий учасник – суспільний настрій, оскільки панує апатія, розчарування ще у Помаранчевій революції, коли здавалося, що досить померзнути на майдані, "проштовхнути гарного хлопця" і житимемо у раю. Люди нарікають, що нема за кого голосувати, нема з чого вибирати. Досить високий відсоток тих, хто голосуватиме проти всіх чи взагалі не піде на вибори", — каже С. Федака.
Він також підтвердив, що наразі лідирують Янукович і Тимошенко, і навряд чи щось принципово зміниться до виборів: "Без особливого ризику можна прогнозувати, що саме вони вийдуть у другий тур. Триватиме боротьба двох міфів, що стоять за цими кандидатами. У першому турі виборець може потішити свої емоції, проголосувати за того, хто до вподоби, а в другому турі слід буде вибирати між реальними кандидатами. Яценюк пройде до другого туру лише у тому разі, якщо рейтинг Тимошенко суттєво впаде".
Щодо ситуації в області, то С. Федака переконаний, що усі політичні еліти в кожному регіоні вагаються, на кого робити ставку, бо від цього залежить їхнє подальша причетність до влади. "Є вагання між двома кандидатурами. Тому ситуація на Закарпатті досить не визначена", — вважає політолог.
depomaranch 2009-09-21 / 10:37:00
http://depomaranch.at.ua/news/jushhenko_spustiv_na_inteligencju_svogo_buldozera_vice_prezidenta/2009-09-18-342