Невеличкий затишний майдан Шептицького на два дні перетворився у веселий ярмарок найрізноманітніших виборів народних умільців з піснями і танцями. Близько 40 видів народних промислів та ремесел, які на сьогодні збережені та існують в Україні, розкрили перед відвідувачами дивовижний світ української самобутньої культури та майстерності. Найбільш широко були представлені вишивка традиційна та бісером, бісероплетіння, кераміка та гончарство, писанкарство, національний одяг, різьба по дереву та ткацтво.
Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України гончар Іван Гончар з Чернівецької області з радістю розповів, що продав весь свій товар за півдня і навіть не очікував такого попиту. Людно було і біля наметів з вишиванками.
Здивували оригінальністю мальовані та різьблені страусині яйця, вироби із шкіри та їстівні іграшки - сирні коники. Увагу багатьох гостей вернісажу привернули вироби із глини, прикрашені зернами. Як пояснив Віктор Бабенко із Запоріжжя, ці речі створені за єдиною у світі технологією викладання із зерен, якою володіє його мама Наталія Бабенко. Вироби є ексклюзивними, а цій унікальній технології навіть ще назву не придумали.
Майстри не тільки представили на фестивалі свої вироби, а й дали безкоштовні майстер-класи, чим визвали захват відвідувачів. Кожен охочий міг спробувати власноруч виготовити якусь незвичайну річ і взяти її собі на згадку.
Організатори фестивалю подбали і про музичний супровід виставки-ярмарку. Найбільше запам’ятався всім зразковий ансамбль народного танцю "Галицька веселка", який провів для всіх бажаючих майстер-клас із народних гуцульських танців. Виявляється, щоб бути щасливим, достатньо на пару хвилин поринути у вир запального танцю.
Наші майстри чомусь проігнорували цей захід. Закарпаття на фестивалі було представлене лише виробами Олександра Дворака з Іршави. 29-річний гончар презентував знамениту іршавську кераміку - речі для повсякденного вжитку (тарілки, корчаги, канти, посуд для молока, вина, сиру). Олександр розповів, що вперше приймав участь у цьому вернісажі і дуже задоволений поїздкою: познайомився з багатьма майстрами, подивився на роботи колег по цеху, виніс для себе багато корисного та отримав Диплом учасника. "Було б побільше грошей - скупив би весь ярмарок, стільки цікавих речей було, - ділиться враженнями іршавчанин. - Завдяки вернісажу, вперше побував в Івано-Франківську. Дуже сподобалося місто, зелене і квітуче, з великою кількістю фонтанів, а ще українська мова, яка тут звучить на кожному кроці". Попри непогоду в перший день, коли вітер здував намети, вважає, що свято вдалося.
Як бачимо, народні промисли починають набувати популярності і залишається сподіватися, що наступного року Закарпаття нарешті розкриє франківським гостям весь свій самобутній колорит.