Серед основних питань порядку денного - конкретні нововведення при формуванні місцевих бюджетів. Як поінформувала присутніх начальник фінансового управління РДА Ольга Ящищак розширено відповідальність сільських голів стосовно фінансових питань до 40 підпунктів. Вона також наголосила, що в розрізі нового Бюджетного кодексу з наступного року в розпорядження громад залишається 50 відсотків загального обсягу податку з доходів фізичних осіб, а також єдиний податок суб’єктів малого підприємництва та державне мито, що в підсумку становить 65 відсотків.
Одночасно зростають накопичення так званого "другого кошика" сільських бюджетів. Тут залишається 100 відсотків плати за землю, надходження адмінштрафів та плата за торгові патенти. Розширено і спеціальний фонд органів місцевого самоврядування. Крім стовідсоткових надходжень з податку власників транспортних засобів та збору за забруднення навколишнього середовища, сюди відноситиметься 60 % виплат за втрати сільськогосподарського і лісового виробництва. Доповнено також бюджети розвитку сіл та селища. Сюди направлятимуться 10 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств державної та комунальної власності), 15- з доходів фізичних осіб і 50 - з надпланових доходів.
Механізм формування бюджетів на наступний рік досить складний і серйозний. Наразі уже триває копітка робота по формуванню основних фінансових документів на всіх рівнях. До речі, тепер уже згадувані бюджети сіл та селищ розроблятиме Кабінет Міністрів України і затверджуватиме Верховна Рада України.
На нараді виступили також начальники відділів РДА - з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення Анатолій Тимченко і культури та туризму Леонтій Ленарт.