Перший передбачає створення муніципальної енергосервісної компанії (ЕСКО) для підвищення енергоефективності в місті та Закарпатській області в системах вироблення, транспортування та споживання енергії в бюджетній і житлово-комунальній сферах та на комерційно-виробничих підприємствах, надання комплексних послуг у сфері енергоефективності. Організація робитиме аналіз та оцінку енергоефективних проектів, вказуватиме де можна зекономити, залучатиме для робіт спеціалізовані організації, проводитиме навчання обслуговуючого і управлінського персоналу та керівників бюджетних і комунальних підприємств. Основний дохід компанія отримуватиме від економії енергії та ресурсів внаслідок впровадження енергетичних проектів та на основі їх рентабельності.
Проект є унікальним, інноваційним та не має аналогів у Закарпатській області. Створення ЕСКО в Ужгороді дозволило б здійснювати системну професійну діяльність в оцінці потенціалу енергозбереження об'єктів енергоспоживання, розробці та впровадженні інвестиційно привабливих самоокупних енергозберігаючих проектів, в пошуку інвесторів та залученні інвестицій для реалізації подібних проектів в бюджетній, комунальній та приватних сферах, що загалом суттєво вплинуло б на спроможність регіональної економіки та житлово-комунальної сфери до підвищення рівня енергоефективності та енергоощадності. Орієнтовна вартість проекту - близько 2 мільйонів гривень, тривалість - 1,5 року.
Метою другого проекту "Альтернативні джерела енергії для закладів освіти та медицини міста Ужгород" є розроблення Концепції (техніко-економічного обґрунтування) та проектно-кошторисної документації з використання відновлювальних джерел енергії та практичне впровадження їх в бюджетні установи міста. Результатом має стати створення п'яти типових проектів енергоефективноті з використання відновлювальних джерел енергії в освітніх та медичних закладах міста та впровадження одного пілотного проекту в дошкільному навчальному закладі № 16 по вулиці Айвазовського з використанням в опаленні теплового насосу.
Як зазначив під час презентації проекту на конференції його автор Михайло Кут, головний спеціаліст відділу муніципальних інновацій Управління, тепловий насос є найбільш перспективним у сфері енергетики, оскільки строк його окупність згідно даних експертизи набагато менший, ніж сонячного колектора. Впровадження такого енегроефективного проекту дозволить продемонструвати можливості сучасних технологій відновлювальної енергетики та розпочне етап до практичного впровадження їх у закладах освіти ти медицини Ужгорода. Це дасть змогу зменшити видатки міського бюджету на теплопостачання та гаряче водопостачання і підвищить ступінь громадської обізнаності про відновлювальні джерела енергії та популяризації їх використання. Вартість проекту складає 1 мільйон гривень.
Як повідомив начальник відділу з питань сталого розвитку та інвестицій Управління Янош Мезеі, минулого року вони виграли грант в розмірі 1,5 мільйона гривень для реалізації пілотного проекту по запровадженню роздільного збирання сміття в місті, тож надіються, що знайдуться кошти і на впровадження цих проектів.