Організатори та учасники заходу у своїх виступах зазначали, що світова фінансово-економічна криза погіршила ситуацію на ринку праці не тільки району, а й усього краю. Загальна кількість сільських жителів, які перебували на обліку в центрі зайнятості у пошуках роботи коливається на рівні 65-66% від загальної кількості. Протягом січня-червня 2009 року в пошуках роботи до центру зайнятості звернулися 679 осіб із числа сільських жителів або 60% від загальної кількості. Перебувало на обліку понад 1820 осіб. З їх числа 416 працевлаштовані на вільні робочі місця.
У кризовій ситуації одним із основних завдань для служби зайнятості є максимальне охоплення послугами роботодавців, які володіють вакансіями та оперативне заповнення їх кваліфікованими кадрами.
Одним із пріоритетних напрямків діяльності центру зайнятості залишається організація та проведення оплачуваних громадських робіт. Упродовж цього року на їх проведення укладено 17 договорів, з них 3 договори за рахунок коштів підприємств. 121 особа була залучена до оплачуваних громадських робіт, з них 55 за рахунок коштів підприємств (радгосп-завод “Мужіївський”, ТОВ „Дельта КМБ”, ЗАТ „Котнар”).
Здійснюється цілеспрямована робота щодо організації навчання безпосередньо на виробництві, особливо молоді. За означений період було направлено на навчання за індивідуальною формою 115 безробітних, із них 69 селян. Навчання проводилося на таких підприємствах: ТОВ „Гарден”, ТОВ „Пайер індустріз Україна”, ТОВ „Євросеат”, ДП „Луда”, ЗАТ „Берегівський радіозавод”, ТЗОВ „Італтекс”, ТОВ СП „Новотех”, ТОВ „Скінорд” та у приватного підприємця І.Й.Бірова.
Пильну увагу фахівці центру зайнятості приділяють профорієнтаційній роботі, організовуючи та забезпечуючи самостійну роботу молоді з довідково-інформаційними матеріалами, надаючи відповідні кваліфіковані консультації, проводячи діагностування (у тому числі комп’ютерне) професійно важливих якостей людей, її спрямованості та інтересів. На підставі висновків фахівці служби зайнятості визначають коло професій, які можуть стати об’єктом вибору, надають інформацію щодо тенденцій на ринку праці району.
Учасники „круглого столу” внесли суттєві пропозиції щодо визначення шляхів співпраці та вирішення нагальних проблем, пов’язаних з наданням соціальних послуг роботодавцям, соціальним партнерам та незайнятому населенню. У спільно прийнятих учасниками “круглого столу” рекомендаціях зазначається необхідність активізації роботи стосовно організації оплачуваних громадських робіт за кошти працедавців, залучати незайнятих громадян до індивідуального навчання, стажування на виробництві на замовлення роботодавця, розширенні банку вакансій. До слова, на 15 липня у центрі зайнятості заявлено 125 вакансій.
Берегівський міськрайонний центр зайнятості