Як повідомили "Закарпаття online" e прес-службі управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, на порядку денному колегії колегії, окрім підсумків роботи за перше піврічя, було проаналізовано результати перевірок органами КРУ закладів охорони здоров’я та заслухано доповіді та рекомендації щодо стану організації інфекційної служи області.
На засіданні з доповіддю „Про підсумки роботи закладів охорони здоров’я області за 6 місяців 2009 року" виступив головний лікар ОМІАЦ Леонід Магарита, який ознайомив присутніх з основними показниками роботи галузі області за півріччя. Зокрема зазначалось, що видатки на галузь охорони здоров’я за І півріччя 2009 року зросли у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року на 11,3 %, або з 268,3 млн. грн. до 298,7 млн. грн., в т.ч. заробітна плата з нарахуваннями з 182,5 до 206,3 млн.грн., медикаменти та вироби медичного призначення з 24,4 до 34,0 млн.грн., продукти харчування з 8,9 до 10,6 млн.грн, проте, капітальні видатки зменшились з 17,7 до 6,3 млн.грн. Причому заплановані видатки на одного жителя в 2008 році складали 493,14 грн., в 2009 році – 533,64 грн., що більше в порівнянні з минулим роком на 8,2 відсотків. Також з 83,2 грн. до 90,68 грн. збільшились прямі видатки на жителя, шляхом зменшення та економії видатків на утримання закладів.
Як вагомий позитив зазначалось покращення демографічної ситуації впродовж першого півріччя 2009 року. Суттєво зменшилась загальна смертність населення області, яка становить 6,6 проти 7,1 минулого року. На сьогодні зареєстровано позитивний приріст населення як в цілому по області ( + 0,5 проти 0 минулого року), так і в 9 районах та м.Ужгороді.
Як один із позитивних показників зазначалося зменшення рівня смертності від туберкульозу з 11, 2 на 100 тис. населення у 1 півріччі 2008 року до 7,7 на 100 тис. населення у 2009 р. Охоплення дітей туберкулінодіагностикою збільшилось і становить 655,3 на 1 тисячу дитячого населення проти 645,1 на 1 тисячу дитячого населення за І півріччя минулого року.
Рівень інфекційних захворювань за І півріччя 2009 р. знизився наполовину і склав 5 383,52 проти 11 135,79 на 100 тис. населення за аналогічний період 2008 року. Зокрема, кількість захворівших на вірусні гепатити зменилась втричі - інтенсивний показник на 100 тис. населення 20,41, що нижче минулорічного – 63,60, або на 539 випадків. Суттєво зменшилась і кількість епідемічних паротитів – інтенсивний показник на 100 тис. населення 2,51 що нижче минулорічного 17,85 (на 191 випадок).
З детальним аналізом роботи служби охорони материнства і дитинства області виступила заст. начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Тетяна Міцьо.
Також з доповідями по профільним галузях охорони здоров’я виступили заст. начальника відділу організації лікувально-профілактичної роботи управління Ольга Чемет, в.о. гендиректора ОТМО „Фтизіатрія” Йосип Сарваш та головний лікар обласного онкологічного диспансеру Андрій Русин. Доповідачі зупились на проблемних питаннях та запропонували низку реальних кроків по вдосконаленню лікувально-профілактичної роботи медиків краю.
Заступник начальника УОЗ – начальник відділу економічного планування, фінансово-бухгалтерського обліку та кадрового забезпечення Анна Романко повідомила присутнім про результати перевірок органами контрольно-ревізійного управління медичних закдів області та детально зупинилась на основних помилках на які було вказано працівниками КРУ при перевірці відповідних закладів. З метою забезпечення контролю та перевірки закладів охорони здоров’я щодо дотримання фінансової дисципліни Ганною Романко було запропоновано створити комісію управління охорони здоров’я. Також з метою попередження виникнення аналогічних порушень в інших закладах і самостійного їх виправлення на чергових колегіях управління охорони здоров’я запропоновано розглядати основні порушення, виявлені контролюючими органами по медичних установах області і щоквартально проводити навчальні семінари з головними бухгалтерами установ із запрошенням працівників податкової служби, статуправління та інших контролюючих органів.
Стан інфекційної служби області та готовність адекватного реагування на небезпечні інфекційні хвороби, зокрема грипу H1N1 (свинячий грип), доповіли присутнім головний лікар обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк та заввідділом особливо небезпечних інфекцій обласної санітарно-епідеміологічної станції Володимир Маркович. Також було приділено увагу питанню імунопрофілактики населення.