Найбільші масиви таких лісів містяться в Угольському природоохоронному науково-дослідному відділенні Карпатського біосферного заповідника (КБЗ). До слова, сам заповідник у 1992 році включений до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО, тобто найцінніших екосистем Землі.
В Угольському відділенні КБЗ буки сягають до півсотні метрів заввишки, мають діаметр понад метр і вік 300 і більше років. Особливо цікавляться пралісами швейцарці, вважаючи їх унікальним природним об'єктом. Днями із Швейцарського федерального інституту лісових, снігових та ландшафтних досліджень (WSL) приїхали п'ятеро спеціалістів, аби розпочати реалізацію проекту зі статистичної інвентаризації пралісів бука лісового. Роботи здійснюватимуться в Угольському та суміжному з ним Широколужанському масиві заповідника, що теж у Тячівському районі.
За словами заступника директора з науково-дослідної та екологічно-освітньої роботи Карпатського біосферного заповідника Василя Покиньчереди, на території масиву в 10 тис. га планується закласти 350-400 пробних площ. На кожній із них, на точкових ділянках радіусом 20 метрів, вивчатимуть деревостани за різними характеристиками. Межі дослідних ділянок відомі лише науковцям: в натурі вони відсутні, їх можна "бачити" лише за допомогою GPS-навігатора.
Швейцарські науковці займатимуться дослідженнями спільно із працівниками заповідника протягом місяця. Під час пілотної стадії проекту буде здійснено апробацію методик досліджень. Основну ж частину проекту втілюватимуть наступного року за допомогою українських та швейцарських студентів. Майбутні лісівники закладуть і опишуть усі пробні площі - це дасть змогу отримати детальну інформацію про стан дерев, їх кількість (у тому числі відмерлу та лежачу деревину), наявність флори і фауни. Залежно від цього робитимуть висновки, як надалі зберігати "легені Європи" - Карпати, у тому числі найціннішу їх частину, якими є букові праліси.
До речі, у 2001 році в Угольському відділенні КБЗ швейцарський інститут заклав десятигектарну пробну площу: моніторингові дослідження на ній не припиняються й сьогодні.