У міністерстві зазначили, що під постійною увагою і контролем перебуває питання підготовки та належного функціонування дитячих оздоровчих закладів, поліпшення якості надання оздоровчих послуг та збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення (особливо дітей із числа соціально вразливих категорій).
Також зазначається, що дії Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту у сфері організації оздоровлення та відпочинку дітей вже дали позитивні результати. Так, згідно з інформацією відомства, незважаючи на фінансову кризу, за бюджетною програмою Оздоровлення та відпочинок дітей у дитячих оздоровчих таборах МДЦ Артек та УДЦ Молода гвардія затверджено обсяг бюджетних коштів у сумі 93,3 млн. грн., на відміну від минулого року, коли було виділено лише 30 млн. грн. Це дасть можливість оздоровити понад 24,5 тис. дітей пільгових категорій, що вдвічі більше порівняно із попереднім роком. За три зміни в Артеку і Молодій гвардії вже оздоровлено понад 4,5 тис. і 1,2 тис. дітей відповідно.
Як повідомлялося в червні, Кабінет міністрів виділив 17,5 млн гривень на фінансування оздоровлення та відпочинку дітей влітку.
***
Нагадаємо, що в липні у трьох українських санаторіях відбулися масові отруєння дітей. Зокрема, 7 липня в лікарні Дрогобицького району Львівської області з харчовим отруєнням почали надходити діти з санаторію Конвалія. Станом на 8 липня кількість госпіталізованих становила 35 осіб.
За фактом масового отруєння дітей, які відпочивали в санаторії Перлина Карпат на Закарпатті, порушено кримінальну справу. Попередньою причиною отруєння вважається сальмонела.
3 липня в лікарні Первомайського району Донецької області та Маріуполя з ознаками харчового отруєння було госпіталізовано 20 дітей у віці 10-14 років. Усі постраждалі відпочивали в дитячому оздоровчому центрі Сонячний берег (смт Ялта), що належить ВАТ Точмаш (Донецьк).
Кореспондент