Не дивлячись на активну і масову профілактику порушень з питань рибальства через всі засоби масової інформації в т.ч. і через телевізійні канали, кількість порушень особливо в частині незаконного рибальства з використання заборонених засобів не зменшилась. Так, за період з 1 червня за грубе порушення правил рибальства за ст..85 ч.4 КУпАП (браконьєрство) затримано та передано в суди для прийняття рішення 12 справ, за якими для відшкодування збитків нараховано суму в 1 365 грн. На відміну від минулого року в зазначений період збільшилась кількість порушень, пов’язаних з незаконною реалізацією риби – 3 випадки, на що в певній мірі впливає і економічний фактор. Під час затримання порушників за рибальство з використанням сіткоснастевих матеріалів (сіток-путанок, бредні, ятіра і т.п.) виникала полеміка і неволення самих "браконьєрів" продажем цих сіток на базарах: за принципом , якщо продається і можна купити, то дозволено і ловити. На "невгамовний біль справедливості рибалок – професіоналів" інспектори рибоохорони прореагували і провели рейдові перевірки по ринках області в м.Мукачево,Виноградово,Чоп. Результат: складені протоколи, котрі направлені в суди для прийняття рішення та вилучені сітки ( в переважній більшості "зяброві") . Під час проведення зазначеного заходу не обійшлось без скандалів (м.Мукачево) але, дякуючи адміністрації ринку, напруги вдалося уникнути. Самим цікавим фактом, що серед продавців сіток були і "знані рибаки любителі", котрих знає майже все Закарпаття. Таким чином в червні місяці з продажу та у браконьєрів було вилучено 66 шт. сіток.
Велику роботу було проведено і в плані збереження середовища існування водних живих ресурсів , основна складова якої протидія засміченню,вибору гравійно-піщаної суміші,миття автомашин та інше. Так в червні місяці за ініціативи групи школярів с.Квасово Берегівського р-ну було проведено день довкілля, коли діти разом з вчителями намагалися прибрати завали з сміття та пластикових пляшок на р.Боржава і шкода , що дорослі "працівники установи", що несуть відповідальність за це, віднеслись поверхово. В матеріалах інспекторів рибоохорони вже неодноразово висвітлювалися проблеми, пов’язані з забором гравію на річках. На сьогоднішній день, дякуючи розумінню проблеми керівництвом області, є позитивний результат, але не обійшлось без "ложки дьогтю". ВАТ Виноградівський ПМК-78, котрий виборов конкурс на право проведення робіт на р.Тиса поблизу с.Вілок і с.Бобове Виноградівського р-ну, за умовами проекту мав перерахувати компенсаційні кошти для відшкодування збитків рибному господарству. Зазначені кошти можуть бути витрачені тільки на зариблення водойми в тій місцевості, де проводяться роботи. Кошти повинні перераховуватись до початку робіт (проектні вимоги). Керівництво ВАТ Виноградівський ПМК-78 попросило рибінспекцію перенести термін сплати на квартал в зв’язку з тяжким економічним становищем і підписало гарантійного листа і зобов’язання про оплату в другому кварталі.
Хочеться зазначити , що завчасне внесення коштів зумовлено підготовчим періодом на вирощування посадкового матеріалу для зариблення , адже це не "морожений хек" і потребує дуже турботливого ставлення до себе, і в магазині його не продають.
Але в другому кварталі компенсаційні кошти не були перераховані, а керівництво ПМК-78 взагалі віеде дуже цікаву "політику" і перебрало на себе функцію контролюючого органу по можливому перерахуванню коштів. Виходить, коли треба були возити гравійну суміш в "нерестовий період", коли інші працювати не могли, економічних проблем у ВАТ не було, а коли стало питання про виконання проектних вимог ,тоді їх спіткали негаразди. Станом на 2.07.2009 року роботи по проекту в руслі р.Тиса зупинено інспекторами в зв’язку з порушеннями проектних вимог та можливим зривом зариблення ділянки р.Тиса з компенсаційних коштів.
Не дивлячись на всі негаразди , ми "вийшовши на природу" відчуваємо себе її частинкою і болісно сприймаємо проблеми, пов’язані зі збереженням краю і від щирого серця радіємо кожній краплинці відтворення, що зроблено нами – людьми, чи то посаджене дерево, незірвані квіти, випущена риба, вилікувана тваринка. Це наш край і хай він процвітає та гордо тримає назву "Срібної Землі".
Ribinspectsya 2012-04-18 / 21:13:40
Нема на вас бивщого начальника Онуфрія Б.М. той би навів порядок