— Степане, що на вашу думку стало справжньою причиною відставки Юрія Павленка з посади голови Ради «Молодіжного Союзу Наша Україна»? Все ж таки, він полишив керівництво організацією доволі неочікувано…
— Я б у цьому контексті не вживав слово відставка, бо воно доволі голосно звучить. Просто Юрій Павленко усвідомив, що є необхідність змін. У Молодіжний Союз Наша Україна» прийшло нове покоління, а тому організація повинна прогресувати, наближатися до молодого покоління нашої держави. До того ж, Юрій Павленко, просто не мав фізичної можливості займатися роботою в МСНУ з огляду на міністерський статус. Тому й відмовився керувати організацією.
— Але ж, подаючи у відставку, Павленко вже знав, що його дні на посаді міністра вже пораховані. Чи не було в цьому рішенні політичних мотивів, і чи не вплинули на його відставку останні процеси, що відбуваються в партії «Народний Союз Наша Україна»?
— Гадаю, що ні. У мене з ним відбуваються інтенсивні зустрічі і проходять вони виключно в форматі порозуміння і співпраці. Переконаний, що незалежно від того, як складеться міністерська доля Юрія Павленка (інтерв’ю відбувалося напередодні його відставки — Авт.), він займе свою нішу як в партії, так і в Секретаріаті Президента, де розглядається питання щодо його призначення радником глави держави. Більш того, МСНУ розглядає його як одного із потенційних кандидатів на посаду голови Ради партії «Народний Союз Наша Україна».
І останнє — Юрій Павленко як був, так і залишається з нашою організацією і це відображено в його особливому статусі в МСНУ, де він є почесним членом Ради.
— Як ставиться «нашоукраїнська» молодь до останніх подій, які відбуваються навколо партії, чи маєте сформовану позицію щодо цього? Можливо, в молодіжному середовищі також побутують різні думки щодо тих питань, які розглядалися на останньому з’їзді НСНУ?
— Переконаний, що в багатьох моментах партія може брати за приклад молодіжну організацію, особливо в тих питаннях, що є основною причиною дискусії в її середовищі . «Молодіжка» ці проблеми вже давно і оперативно вирішила. Приміром, наш перший керівник обирався Радою і був її головою. Я ж уже є головою МСНУ, оскільки ми прийняли зміни до статуту, які передбачають пряме голосування за голову організації на з’їзді. Другий момент, що також є предметом обговорення в партії — таємність процедури обрання лідера. Ми до цього вже також прийшли. І навіть Президію організації обирали прямим голосуванням на з’їзді, а за рейтинговою системою — Раду Молодіжного Союзу. Тобто ми показали максимальний плюралізм, максимальну наближеність до європейських стандартів не лише організацій, а й політичних партій.
— На якому рівні відбувається співпраця «молодіжки» з партією? Чи впливає ваша організація на процеси, що відбуваються в НСНУ?
— На нашому з’їзді ми затвердили проект угоди між партією і молодіжним союзом, де визначені зобов’язання сторін. Що ж до впливу, то він має визначатися чіткими завданнями, які делегує партія молодіжному крилу. Ці завдання мають бути максимально наближені до програмних засад Молодіжного Союзу. Наша програма повністю співпадає з програмою партії, що стосується європейського вибору, вступу України до СОТ, НАТО, реалізації соціальної політики, в тому числі щодо проблем молоді. Ми наполягаємо, що молодіжну політику партії має реалізовувати молодіжне крило, а не виконавчий комітет який лише залучає до цього «молодіжку». Також вплив визначається присутністю керівництва організації в керівних органах партії.
— Чим нині займається «Молодіжний Союз Наша Україна». На що спрямовуєте свої сили?
— Нині ми починаємо активну працювати на міжнародному рівні. «Народний Союз Наша Україна» є асоційованим членом Європейської народної партії і прагне членства в цьому об’єднанні європейських політичних партій правоцентристського спрямування. Відповідно і Молодіжний Союз претендує на членство в такому ж молодіжному об’єднанні (Європейський молодіжний парламент). Нині ведемо активні переговори.
Працюємо і в східному напрямку. В мене вже відбулося кілька зустрічей на рівні російських припартійних молодіжних організацій. Причому співпраця відбувається не на основі якихось політичних інтересів, а в форматі людських відносин, реалізації соціальних проектів і співпраці між молодими поколіннями двох держав.
Буквально днями наша делегація відбула на переговори в рамках молодіжного саміту країн ГУАМ. МСНУ сьогодні виступив одним із засновників цієї міжнародної організації. Намагаємося розвинути цей проект, який є стратегічно важливим не лише для нашої організації, а й в цілому для держави, як геополітичного центру впливу в регіоні.
Що ж до внутрішніх питань, то працюємо в руслі програмних засад, з якими йшла наша партія та Президент Віктор Ющенко на вибори. Особливо, що стосується реалізації молодіжної політики: відстоювання матеріальної допомоги при народженні дитини, здобуття безкоштовної вищої освіти, право отримання першого робочого місця, безкоштовного кредиту на придбання житла тощо.
Андрій ГАНУСИЧ, "Старий Замок "Паланок"
08 грудня 2006р.
Теги: