"Я купую його тільки тут, - каже бабуся Марія з Пацканьова. - Адже в нашому селі такий хліб із торговельною надбавкою на 70-40 коп. дорожче. А власник пекарні реалізує за собівартістю. От і валить народ". Утім, місцева пекарня, що належить райспоживспілці, тривалий час працювала на збиток. Підприємство вже було хотіли закрити. Та п'ять років тому, як розповів голова правління Ужгородської райспоживспілки Юрій Яночко, пекарню здали в оренду. І справа рушила. А 5 місяців тому взяв пекарню в оренду підприємець Валерій Калашников. Молодий, енергійний, він швидко вивчив маркетинг та кон'юнктуру місцевого ринку.
"Ми не тільки зберегли діючий асортимент хлібобулочної продукції, але й значно розширили його, - розповів підприємець Валерій Калашников. - Випікаємо вісім найменувань хліба від 1 кг до 700 грам та широкий асортимент булок як з дріжджового, так і шаруватого тіста. Вони швидко розкуповуються. А на додачу - булки з часником, кунжутом, здобні. Більше того, ми впровадили технологію замороження тіста. Це дає можливість безпосередньо на місцях - особливо у кафе та ресторанах - приготувати свіжі випічки на будь-який смак".
За словами Валерія Калашникова, велосипеда тут не придумували. Суворо дотримувались стандартних технологій приготування та випічки хліба. Увесь асортимент хлібопродукції розфасований у спецупаковці з фірмовою етикеткою. Це дозволяє зберігати торговельний вид та якість хліба протягом тривалого часу.
Нещодавно в пекарні, за словами Валерія Калашникова, розробили техумови для виробництва хліба марок "Середнянський" та "Карпатський", котрі нині користуються попитом не тільки у жителів Ужгородщини, але й Мукачівщини та Перечинщини. Вже приступили до виробництва булок для гамбургерів за спеціальною технологією на взірець тих, що готують для "Макдональдсів".
Щодо цін на хліб, то, за словами Валерія Калашникова, вони не піднімались вже півроку. "Як поведуться ціни далі, -каже пан Калашников, - сказати важко. Тут не тільки залежатиме від вартості борошна, енергоносіїв, але й від конкуренції". Між іншим, на Мукачівщині, оскільки там більш жорстка конкуренція, ніж у нашому районі, підприємець Валерій Калашников, аби реалізувати хліб, вимушений знизити його відпускну ціну. До речі, високоякісні вироби Середнянської пекарні відразу оцінили власники місцевих крамниць та навколишніх сіл, отоварюючись тільки тут, відмовившись від інших постачальників.
А доводить завдання з виробництва хлібобулочної продукції, асортимент та графік завозу до усіх 38 сільських споживчих товариств району орендатор, тобто керівництво райспоживспілки. За словами її голови Юрія Яночка, щоденно підприємець Калашников виробляє близько однієї тонни хлібобулочної продукції. Щомісяця реалізується продукції на 80-95 тисяч гривень. Звичайно, не все так просто. Та ще жодного разу покупці навіть самих віддалених сіл не скаржились. А працювати гірше - конкуренти не дозволяють. Якщо щось не так, вони тут як тут!