Озеро у заповіднику за 26 км від райцентру та 160 км від Ужгорода. Дістатися до Міжгір’я можна автобусами, що сім разів на день відправляються з центрального автовокзалу Ужгорода. До села Синевирська Поляна, де розташована водойма, із райцентру курсують маршрутки.
Вхід на територію озера для дорослого коштує 2 грн, для дитини — гривню. Якщо підніматися до водойми автомобілем, доведеться заплатити 10 грн.
Синевирське озеро розташоване на узгір’ї під горою Озерною, на висоті 989 м над рівнем моря. Воно оточене смереками, ялицями й буками.
— Пропонуємо туристам за 5 гривень покататися на бокорах — дерев’яних плотах. Такими у давнину по річках ліс сплавляли, — розповідає працівник заповідника Василь Нірода, 29 років. Він бере дерев’яні весла і починає гребти. За 2 м від берега глибина сягає до 23 м. — Найглибше за острівцем — 47 метрів.
Дна прогледіти не вдається — озеро глибоке. Здається, що вода чорна. За 7 хв. допливаємо до острова. Ступаємо на землю.
— Його називають Островом кохання, — пояснює Василь Нірода. — На березі стоять дерев’яні скульптури хлопця й дівчини. Це Синь і Вир. Кажуть, у давнину в цій місцевості жив багатій, який мав гарну доньку Синь. Дівчина покохала красивого, але бідного чабана на ім’я Вир. Багатій наказав знищити хлопця, спустивши на нього з гори камінь. Коли дівчина дізналася про смерть коханого, то сіла біля того каменю і почала плакати. Коли виплакала ціле озеро — померла. Подейкують, той камінь і тіла закоханих перетворилися на острів.
До озера часто приходять молодята з гостями. Просять відвезти їх на бокорі на острівець.
— Торік до нас зі столиці приїжджали восьмеро водолазів. Пірнали в озеро, щоб перевірити, чи чисте дно, і робили підводну зйомку. Витягли з глибини тільки шість пляшок з-під пива. Кажуть, під водою чисто. Зате розповідали, що все дно озера, особливо там, де найглибше, вкрите смереками. Відомо ж, що смерека у воді не зогниє. Тому дерева на дні гарно виглядають, бо самозаконсервувалися. Опинилися там, швидше за все, від якогось потужного природного катаклізму, зсуву.
Василь Нірода каже, підводні смереки не мають гілок.
У Синевирі заборонено купатися. Порушників штрафують на 53 грн.
— Яке б спекотне літо не було, а вода в озері прогрівається на 30–40 сантиметрів. Глибше температура становить 6–7 градусів.
В озері втопилося дев’ятеро людей. Востаннє — 1974 року.
— Синевирське озеро виникло у післяльодовиковий період, йому 10 тисяч років, — каже заступник директора Національного парку ”Синевир” Юрій Тюх, 43 роки. — Потужній зсув сходив із правого боку від сучасного озера з гори Красна. Зійшовши в долину, перекрив її так, що струмок згодом утворив озеро з островом посередині. На озері завжди холодно, бо водойма високо над рівнем моря.
В озері водиться струмкова, озерна й райдужна форель, гольян, харіус, червоноперий бабець.