В Україні Міжнародна програма із запобігання дитячої праці Міжнародної організації праці (МОП-ІПЕК) діє з 2001 року в рамках підписаного з урядом України Меморандуму про взаєморозуміння.
У рамках відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію дитячої праці цього ж дня спеціалісти Ужгородського міського центру зайнятості провели семінар “Запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці”, який відвідали 18 безробітних.
Ця тема є надзвичайно актуальною у наш нелегкий час. Начальник відділу активної підтримки безробітних Неля Мазуренко наводила статистичні дані щодо торгівлі людьми, яка набула загрозливого характеру не тільки в Україні, а й у всьому світі. Так, щорічно прибутки організаторів цього "бізнесу" складають кількох мільярдів доларів. Чимало людей стають жертвами сексуального насилля, решта – рабської праці.
Від принад нелегальної міграції потерпають здебільшого молоді жінки, які стають "товаром" сексуальної індустрії, коли довіряються далеким знайомим та друзям, звабившись надіями на великий заробіток за короткий період часу.
Фахівці міського центру зайнятості наголосили, що потрібно остерігатися “вербувальників-шахраїв”, які уміють привабливо змальовувати перспективи за кордоном. Однак потрібно не забувати й про загрози, які чекають наших співвітчизників за кордоном.
На замовлення Державної служби зайнятості знято фільм "У пошуках долі", який неодноразово транслювався на місцевих телеканалах. На подібних семінарах, які проводяться у міськрайонних центрах зайнятості, безробітні переглядають його переконуючись, що перш ніж вирішити для себе питання виїзду за кордон, треба вичерпно використати всі можливості самореалізації на Батьківщині, де твоя рідня, де споконвіку твоє коріння.
Ольга Синкулич,
заступник начальника відділу організаційної роботи,
зв'язків з громадськістю та ЗМІ обласного центру зайнятості