Із запровадженням обов'язкового незалежного зовнішнього тестування випускників середніх шкіл, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів, значно зріс попит на репетиторів.
— Два роки тому, коли моя донька вступала в Мукачівський технологічний інститут (нині Мукачівський держуніверситет), за додаткові уроки з математики та української мови я платила по п'ять доларів, — каже жителька Чинадійова Ганна М. — Нині ж вартість репетитора для молодшого сина зросла рівно удвічі, а якщо врахувати, що долар стрімко злетів "до небес", то не важко підрахувати, наскільки здорожчала ця послуга. Та діватися нікуди, бо на тестуванні дитині треба набрати щонайбільше балів. Разом з тим, зараз хліб у викладачів вузів почали забирати вчителі, бо хто ж, як не вони, найкраще знають шкільну програму і, відповідно, якісніше підготують випускника до тестів. А плату за додаткові уроки вони беруть меншу.
Проте, зважаючи на кризу, далеко не всі батьки можуть дозволити собі винайняти репетитора для своїх чад. Однак і тут знайшовся вихід: діти стали кооперуватися, вчитель готує одразу чотирьох-шістьох учнів. Звісно, що й плата за додаткові уроки ділиться на кількість учнів.
— Ми йдемо на такий крок, бо добре розуміємо, що в нинішні скрутні часи - це єдино правильне рішення, — зауважує вчителька української мови та літератури Ганна Дмитрівна. — Заощаджують у такий спосіб на репетиторах незаможні батьки і ми, викладачі, не залишаємося, мовити б, "в накладі".
— Дехто каже, що якось неетично вчителю брати гроші зі своїх учнів, а потім оцінювати їхні знання, — провадить далі український філолог. - У великих середніх школах, скажімо, в таких, як наша, де викладачів одного предмету є кілька, це питання легко вирішується, бо дітей одного учителя до тестів готує інший, тобто вони міняються. Гірше у менших школах, де і навчає і оцінює знання один викладач. Однак у багатьох селах Мукачівщини із цієї, здавалось би, тупикової ситуації також знайшовся вихід: додаткові уроки випускникам дають учителі -пенсіонери. Вони із задоволенням надають такі послуги, бо раді, що їхня праця ще комусь потрібна, та й додаткова копійка до пенсії ніколи не буває зайвою. Інша справа, чи зможе пенсіонер охопити оновлені навчальні програми (зокрема з історії, літератури, ряду інших предметів).
"Репетиторство на Мукачівщині поки що не стало масовим явищем, — зауважила начальник відділу освіти райдержадміністрації Ольга Тулюк, — однак, щоб поглиблювати знання наших випускників, потрібно користуватися послугами вчителів. Гадаю, що надалі попит на репетиторів зростатиме".