Про це "Закарпаття online" повідомили у прес-службі Міністерства оборони України.
Крім військових делегацій України та Угорської Республіки, у заході взяли участь керівництво Закарпатської області, представники дипломатичного корпусу, місцевої громади та п’яти християнських конфесій.
На території Закарпатського краю на сьогодні багато могил військовослужбовців з різних європейських країн – чехів, угорців, словаків, українців. Відомо, що “доки не буде похований останній солдат – війна триває”. Починаючи з 2006 року було розпочато переговори між Державною міжвідомчою комісією у справах увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій при Кабінеті Міністрів України та Військово-історичним інститутом і музеєм Міністерства оборони Угорської Республіки. В результаті було прийнято спільне рішення створити кладовище під назвою “Дерценське військове кладовище “Примирення заради спільної Європи”.
- У наших народів немає такої родини, яка не згадувала б свого солдата, який загинув в роки Великої Вітчизняної війни. І доля склалася так, що тепер вони лежатимуть навіки поруч, - зазначив у своєму виступі Міністр оборони Угорської Республіки пан доктор Імре Секереш.
Керівник військового відомства Угорщини подякував українській стороні за підтримку і сприяння в будівництві військового меморіалу. А під час спілкування із пресою пан доктор Імре Секереш підкреслив, що між нашими арміями існують чудові відносини та військове співробітництво.
- Даний захід відноситься до питання духовності і ми маємо разом пам’ятати і згадувати полеглих у війні, - констатував Міністр оборони Угорської Республіки.
У свою чергу заступник Міністра оборони України Володимир Діброва наголосив, що зважаючи на стратегічний характер партнерства обох країн, позитивним фактом є те, що Україна та Угорська Республік не забуває про воєнне лихоліття.
- На цьому місці буде створене таке місце, де належно вшановуватимуть пам’ять загиблих. І цей меморіал зробить ще тіснішими взаємини між обома країнами, - сказав Володимир Діброва. – Сьогодні ми згадали спільне минуле і я впевнений у розвитку спільного майбутнього.
Представники п’яти християнських конфесій провели спільний молебень за полеглих, після чого представники військових відомств обох країн заклали капсулу з текстом документу, в якому, зокрема, написано двома мовами: “На цьому місці буде розташоване міжнародне військове кладовище “Примирення заради спільної Європи”.
За християнською традицією, місце вічного спокою воїнів було освячене священиками п’яти християнських конфесій.
Планується, що повністю військовий меморіал буде підготовлений і відкритий наприкінці жовтня поточного року.