НАТО Закарпаттю вже допомогло і ще допоможе, переконував в Ужгороді заступник міністра закордонних справ Володимир Хандогій

Колишній посол України в Бельгії, екс-голова місії України при НАТО, а нині заступник міністра закордонних справ Володимир Хандогій сьогодні перебуває на Закарпатті з ознайомчою та просвітницькою місією. Серію поїздок у регіони представники МЗС здійснюють, щоб на місцях почути про проблеми, пов’язані із зовнішньою політикою держави, перебування українців за кордоном, відчути настрої щодо інтеграції у європейські структури.

НАТО Закарпаттю вже допомогло і ще допоможе, переконував в Ужгороді заступник міністра закордонних справ Володимир ХандогійВ Ужгороді Володимир Дмитрович зустрівся з керівництвом та активом області, журналістами, виступив з лекціями перед студентами УжНУ та ЗакДУ.

Відповідаючи на запитання журналістів, пан Хандогій сказав, що Закарпаття лише на рівні з усіма іншими регіонами України може розглядатися як учасник зони вільної торгівлі, яку намагаються створити з Євросоюзом.

Наприкінці наступного року закінчується термін угоди з ЄС про партнерство, і зараз дипломати працюють над проектом нової угоди, в якій хотіли б чітко зафіксувати прагнення нашої держави в ЄС, хоч, звісно, і без будь-яких термінів та дат.
Щодо недавньої угоди про лібералізацію візового режиму для українців до країн шенгенської зони, яку парафували у Хельсінкі, то навесні очікується її підписання , а потім ще до року може тривати процедура ратифікації, тому навряд чи вже влітку наступного року навіть окремі категорії українців зможуть на пільгових умовах отримувати візи у європейські держави. У рамках цієї ж угоди є пункт про реадмісію -- повернення до нас громадян третіх країн, які нелегально потрапили до «шенгенських держав». Термін введення цього пункту відтерміновано на два роки і обчислювати їх слід після втупу угоди в дію, тобто після підписання та ратифікації, що теж відсуває початок її дії. На відміну від аналогічної угоди з Росією, в українській є чітка декларація про готовність ЄС допомогти Україні коштами в облаштуванні пунктів тимчасового утримання нелегальних мігрантів. Орієнтовно може йтися про суму близько 200 тисяч доларів, однак зараз ЄС очікує конкретні пропозиції та кошториси побудови таких пунктів з боку України.

Як колишній голова місії при НАТО, Володимир Хандогій пояснив, що у монетарному виразі членство у цій організації коштуватиме Україні приблизно стільки ж як Польщі – 26-29 млн. дол. За існуючою практикою, кожна країна-член НАТО сплачує внески за трьома статтями – до цивільного бюджету, військового та за програмами інвестицій. За стандартами Альянсу на оборону держава повинна витрачати 2% валового внутрішнього продукту, і саме від цієї суми сплачувати 0,5-1% як членські внески. Коли в НАТО вступала Латвія, там порахували, що кожному громадянину це обійдеться у вартість склянки молока. Натомість, кажімо, Польщі на наступний рік НАТО планує надати 720 млн. дол. інвестицій – як у військову інфраструктуру, так і в економіку. Також членство у НАТО є позитивним сигналом про стабільність держави для приватних інвесторів. Так, за словами Хандогія, після вступу до альянсу Румунії, інвестиції до неї зросли на 140%. І, чи не найголовніше питання – забезпечення безпеки держави. У сучасному світі цього можна досягати індивідуально, збільшуючи видатки на оборону, або ж колективно, з іншими країнами, що значно дешевше.

Надає НАТО допомогу і поза військовими ситуаціями, наприклад нашій області суттєво допомогли під час повені 2001 року обладнанням, створеним для реагування на надзвичайні ситуаці.
Підтримка ідеї щодо вступу України в НАТО нині у нашому суспільстві складає близько 20%. Кілька років тому вона складала 30%, і, разом з тими хто вагався чи не визначився (теж близько третини), можна було вийти на значно більший відсоток прихильників вступу. Однак, погодився заступник голови зовнішньо-економічного відомства, минулого року влада практично нічого не робила у справі роз’яснення переваг України при вступі до альянсу і цим скористалися опоненти, які побудували свою виборчу програму на тезі «НАТО – ні!». Хоча при цьому існувала державна програма інформування населення («розкрутки» НАТО), затверджена на 2004-2007 роки. Як зазвичай у нас водиться, вона не фінансувалася. Тепер розробляють нову…
Керівник представництва МЗС України в Ужгороді Іван Баранчик розповів про роботу Центру допомоги громадянам за кордоном. Пам’ятки, які обіцяли розробити при відкртитті центру з вказанням куди, як і до кого звернутися тим, хто потрапить за кордоном у складну ситуацію, за словами Баранчика, вже розроблено, але для їх тиражування не вистачає коштів.
Лариса Подоляк, "Старий Замок "Паланок"
20 листопада 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

13:43
У Буштині на Тячівщині зіткнулися BMW X6 і Citroen, а у Верхньому Бистрому на Хустщині - Renault і Fiat
01:53
/ 1
Стало відомо про загибель місяць тому на Харківщині Анатолія Вороненка з Берегова Фото новина
19:28
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Мельничука з Квасів на Рахівщині, що понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
13:36
/ 8
Нардепа Горвата судитимуть за крадіжку державної землі на 127 млн грн
15:29
/ 6
НСЖУ підтримала закарпатських журналістів в контексті тиску на їх колег Олену Мудру та Олега Дибу
16:48
/ 1
Пол Магочі і московська церква
03:37
/ 5
Кайданки для активістів. Незасвоєний урок Медведчука
04:51
Іван Франко. "Фарбований Лис"
17:49
/ 3
Керівником Закарпатської облпрокуратури на 5 років призначено Мирослава Пацкана
19:52
/ 4
Апеляційна палата ВАКС доарештувала майно депутата Закарпатської облради Антала
15:18
/ 32
Новим прокурором Закарпаття стане Мирослав Пацкан – ЗМІ
01:33
/ 1
У Польщі закликали орбана запитати угорців Закарпаття, чи хочуть вони в ЄС
16:17
/ 12
Від нового генпрокурора Кравченка колективно вимагають зупинити злочин на Руні та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Форгачі
14:40
/ 2
Апеляційна палата залишила в СІЗО депутата Закарпатської облради Антала
17:13
/ 2
83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС, а 81% не збираються емігрувати з країни
04:57
/ 4
Закарпатський апеляційний суд залишив в силі відсторонення "корупційного" голови Воловецької громади Попелича від посади
17:49
/ 2
Зеленський розкрив деталі операції військової розвідки угорщини на Закарпатті
16:12
/ 3
Заступник мера Ужгорода Плавайко оскаржив до суду своє відсторонення, чим спростовано черговий фейк псевдожурналіста Старости
01:24
/ 10
У понеділок суддя Бисага розгляне апеляційну скаргу "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича щодо відсторонення
23:04
/ 6
Сидор під вирок "захворів" і робить на цьому "бізнес"
00:38
/ 1
Прокуратура оскаржила рішення Ужгородського міськрайсуду щодо м'якого запобіжного заходу затриманому на хабарі голові Жденіївської селищної ради Култану
21:48
/ 14
Начальниця Держгеокадастру Закарпаття отримала у подарунок ще 800 тис. грн
14:51
/ 2
Депутата селищної ради на Берегівщині викрили на кремлівській пропаганді Фото новина
» Всі новини