На сьогодні у гірському Великому Бичкові, де мешкає понад 9,4 тисячі чоловік, функціонують три дитячі садки, три загальноосвітні школи, школа-інтернат, музична та дитячо-юнацька спортивні школи. Як розповідає селищний голова Одарка Зеленко, більшість освітніх закладів збудовані ще в 50-60-их роках минулого століття. Тому нині існує потреба в їх реконструкції. Під час прийому голови облдержадміністрації саме з цими питаннями звернулися керівники шкіл та дитсадків. Олег Гаваші тоді дав низку доручень керівникам відповідних управлінь.
Два тижні тому в селищі для ознайомлення з діяльністю навчальних закладів побував начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак. За підсумками розроблено низку пропозицій. Їх на останній сесії підтримали депутати обласної ради.
– Приємно відзначити, що реакція на наші звернення була майже миттєвою, – констатує Одарка Зеленко. – Як нам стало відомо, підтримку цьогоріч отримають два дитсадки та школа-інтернат Великого Бичкова. Це свідчить про те, що обласна влада працює в першу чергу для людей, реальними справами вирішує проблеми, яких є чимало в кожному селі чи місті області.
Як повідомив у свою чергу Михайло Мотильчак, у 2009 році для Великобичківської школи-інтернату сесією облради виділено 130 тисяч, за які у спальному корпусі замінять старі вікна на металопластикові. 10 тисяч гривень на придбання столів та стільців отримає дошкільний навчальний заклад № 4. Дитсадок № 1 отримає 15 тисяч на нові меблі, 35 тисяч – на заміну вікон та дверей та 7 тисяч – на придбання кухонної електричної плити.
Окрім того, коштом обласної програми буде профінансовано видання збірки "Авторська пісня на уроках музики" викладачки Великобичківської музичної школи Ганни Андрусевич.
– Авторка книжки звернулась до голови ОДА під час прийому, – каже Михайло Мотильчак. – Після аналізу рукопису членами експертної ради Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти прийнято рішення про опублікування праці.