У відкритті відремонтованих відділень лікарні взяв участь і перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога, котрий того дня мав робочу поїздку районом. Разом із головою Тячівської райдержадміністрації Василем Йовдієм та головою райради Василем Кушілкою Іван Іванович оглянув ще й об’єкти соціальної сфери, на яких провадиться будівництво.
Головний лікар Тячівської ЦРЛ Василь Петийчук на відкритті розповів, що цьогоріч відремонтовано вже чотири відділення – загальне приймальне, приймальне пологового будинку, терапевтичне й операційний блок. Реконструювали холи, оновили кабінети й палати, замінили вікна й двері, упорядкували подвір’я.
На цьому не зупинятимуться: у зв’язку з перевантаженням треба відкривати відділення раннього дитинства, планується також ремонт інших відділень. Зауважимо, що на останній сесії обласної ради на дальшу реконструкцію Тячівської райлікарні виділили 1 млн 100 тис. грн. Ще півмільйона знайдуть для початку будівництва лікарні в селі Угля, – повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
– Вкладаючи кошти в медицину, провадячи ремонти й купуючи нове обладнання, транспорт, меблі, ми робимо інвестиції в здоров’я закарпатців, – наголосив Іван Балога. – Упродовж останніх трьох років на реконструкцію медзакладів Тячівщини виділено більше грошей, ніж за попередні десять років. Приємно, що й цього року область, незважаючи на непросту економічну ситуацію, планує вкласти в розвиток медицини понад 24 мільйони гривень.
Начальник управління охорони здоров’я ОДА Василь Скрип запевняє, що нинішній рік для медицини буде продуктивним. "Окрім ремонтних робіт, значна увага приділятиметься покращенню матеріально-технічної бази медзакладів. Кожна лікарня має бути обладнана апаратурою, з допомогою якої можна зберегти людині життя", – резюмував головний медик Закарпаття.
Також у рамках робочої поїздки Іван Балога відвідав будівництво школи в селі Новоселиці. Нині майже 650 дітей навчаються в трьох корпусах, яким уже понад два століття. За словами директора освітнього закладу Мирослави Павлишинець, діти вчаться у дві зміни, а приміщення закладу в геть незадовільному стані.
– Будівництво нової школи почалося ще 30 років тому, але наприкінці 80-их було заморожене, – каже директор. – Його відновили торік. Потрібні кошти (майже 3 млн грн. – Авт.) виділили з обласного і місцевого бюджетів.
Наразі основний двоповерховий корпус уже під дахом. До кінця року його планують здати в експлуатацію. На добудову школи обласні депутати нещодавно виділили 1,6 мільйона гривень, ще два мільйони додав районний бюджет.