Ідея його створення виникла давно.Інтерес до історії нашого навчального закладу постійно великий, тому що в 1939 році у спортивному залі проходив Сойм, який проголосив незалежну державу - Карпатську Україну. Особливого значення набули ці події у цьому році, у час відзначення 70-річчя Карпатської України.
Розпочав свою роботу музей не так давно, але вже став місцем, де ведеться серйозна дослідницька робота. Учні навчаються проводити екскурсії, аналізувати документи, розрізняти упереджене і об'єктивне ставлення. У 2009 році розширюється площа, експозиція, окремі розділи якої присвячуються діячам Карпатської України. Велика увага приділяється вивченню життя та діяльності доктора Августина Волошина, адже з 2004 року школі присвоєно його ім'я. На стендах - фотографії з історії школи та міста різних років, копії архівних документів. Збереглися наочні посібники, підручники, учнівські зошити як періоду існування гімназії часу існування автономної Підкарпатської Русі, так і перших років радянської влади на Закарпатті.
Чому музей саме історії школи? Середня школа № 1 м. Хуста була створена у 1945 році на базі Хустської гімназії, яка, в свою чергу, почала своє існування у жовтні 1921 року як єдиний навчальний заклад східної частини Закарпаття ( тоді Підкарпатської Русі), де можна було отримати середню освіту. Тут вчилися письменники Дмитро Вакаров, Олександр Сливка, Іван Чендей, Юрій Шкробинець, історики Михайло Троян, Василь Худанич, єпископи греко-католицької церкви Теодор Ромжа, Іван Семедій, Іван Маргітич, науковці, художники, громадські діячі. У приміщенні школи відбувалися визначні події з історії нашого краю.