Віктор Ющенко: Програми протипаводкових заходів та відновлення постраждалих від повені територій мають бути профінансовані

Цього вівторка в Івано-Франківську під головуванням Президента України Віктора Ющенка відбулася нарада з питань стану реалізації заходів щодо ліквідації наслідків липневого паводка, що стався минулого року у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях. У нараді взяв участь голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші.

Віктор Ющенко: Програми протипаводкових заходів та відновлення постраждалих від повені територій мають бути профінансовані

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що 2009 рік у контексті подолання наслідків минулорічної повені має бути значною мірою присвячений відбудові втраченої через стихійне лихо інфраструктури, – повідомляє прес-служба Президента України. – При цьому Глава держави наголосив на важливості жорсткого контролю за цільовим використанням коштів, що спрямовуються на ліквідацію наслідків стихії.

 Станом на 15 квітня у постраждалих областях залишилися не відбудованими 30 відсотків зруйнованих та пошкоджених паводком доріг, 42 відсотки – зруйнованих та 15 – пошкоджених мостів, 15% – зруйнованих та 20% – пошкоджених берегоукріплень. "Зроблено дві третини роботи", – констатував Віктор Ющенко, додавши, що йдеться також про незавершений ремонт низки соціальних об`єктів та об`єктів комунального господарства.

 Що стосується Закарпаття, то минулого року лише на виконання протипаводкових заходів та відновлювальних робіт за рахунок різних джерел фінансування в області виконано робіт на суму 229,8 мільйона гривень, в тому числі по лінії Держводгоспу України – на суму 185,4 мільйона гривень. Це дало змогу ввести в експлуатацію 36,5 км захисних дамб, 13,6 км берегоукріплень, відрегулювати понад 3,4 км русел річок і забезпечити захист 26-ти населених пунктів і близько 14,7 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь.

 Треба зазначити, що з 2006 року в області паралельно з державною реалізується регіональна програма протипаводкового захисту на період до 2015 року за рахунок коштів місцевих бюджетів. Її об’єктами зокрема є русла малих річок, потічків,  водовідвідних та внутрігосподарських меліоративних каналів. В цілому в 2008 році таких робіт виконано на 13,7 млн. гривень, що в порівнянні з 2007 роком більше в 1,7 раза.

 Структурними підрозділами Держкомлісу повністю освоєно кошти з держбюджету, зокрема відбудовано 55 із 63 зруйнованих мостів, відновлено 70,3 км зруйнованих лісових доріг, відбудовано 5,3 км із зруйнованих 6,6 км підпірних стінок.

 За кілька днів після паводку в постраждалих районах було забезпечено проїзд всіма шляхами, однак по деяких – за тимчасовою схемою. На повне відновлення доріг та мостів в області необхідно 139,5 млн. гривень, однак фактично Укравтодору профінансовано близько 28,1 мільйона гривень. На 2009 рік потреба області в коштах з державного бюджету становить 111,4 млн. гривень, з яких на капітальні видатки необхідно спрямувати понад 60 мільйонів.

 Щодо фінансування, то на цей рік у державному бюджеті кошти на ліквідації паводку області не заплановано.

 Глава держави оцінив фінансування, передбачене на подолання наслідків паводку у 2009 році як досить непросте та висловив побажання почути з цього приводу доповідь представника міністерства фінансів.

 Водночас Президент України відзначив суттєвий прогрес у питанні забезпечення житлом постраждалого населення. "Практично все, що стосується вирішення питань на рівні родин, реалізовано", – сказав Віктор Ющенко.

 Звертаючись до голів облдержадміністрацій, Президент України звернув увагу на важливість вирішення питання зі скаргами громадян, що ще надходять з приводу виплати їм компенсацій та завданих збитків тощо. З цього приводу Віктор Ющенко наголосив, що найближчим часом місцева влада має провести відповідну інвентаризацію з тим, щоб усі претензії громадян були ретельно розглянуті. "Ми повинні на рівні районних, обласних адміністрацій, органів місцевого самоврядування оперативно провести інвентаризацію і зреагувати на ті претензії, які лишилися по невиконаних підрядниками контрактах (з будівництва)", – сказав Віктор Ющенко. "На це я відводжу 30 днів. Просив би персонально взяти це питання на контроль".

 Глава держави окремо звернув увагу учасників наради на важливості реалізації низки кроків із вдосконалення системи зв`язку та оповіщення у ситуаціях, що вимагають оперативної реакції. Він нагадав, що на серпневому засіданні РНБОУ йшлося про низку базових завдань, які мають бути реалізовані МНС та місцевою владою у цьому контексті.

 Наскільки це важливо, підтвердив досвід Закарпаття. Адже завдяки унікальній спільній українсько-угорській системі автоматизованого спостереження `Тиса`, яка діє в області, вдалося за 2 доби попередити органи місцевого самоврядування про можливий розвиток надзвичайної ситуації та змоделювати можливі зони затоплення. Люди і місцева влада були готові до стихії, що теж дозволило мінімізувати збитки.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації
22 квітня 2009р.

Теги: Ющенко, паводок, ліквідація наслідків, фінансування

НОВИНИ: Соціо

17:51
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини