Голова обласної ради проінформував членів оргкомітету про те, що 2 березня 2009 року на засіданні Комітету з питань сталого розвитку Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи було презентовано звіт "Сталий розвиток гірських регіонів на досвіді Карпатського регіону", а також діяльність української делегації з підготовки Резолюції та Рекомендації з цього питання, проведення в Україні міжнародної науково-практичної конференції з питань сталого розвитку Карпат.
На 16-й пленарній сесії Конгресу РЄ представники 47 країн-членів Ради Європи підтримали зазначену ініціативу, а Бюро Конгресу РЄ прийняло рішення надати цьому заходу статус міжнародної конференції Ради Європи.
Про результати розгляду цього питання в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи та стан підготовки конференції інформовано Міністерство закордонних справ України, а також Президента України з пропозицією і запрошенням взяти у ній участь. Адже організація в Україні цього міжнародного форуму також важлива в контексті реалізації євроінтеграційних орієнтирів України, зростаючої ролі міжрегіонального і транскордонного співробітництва країнами – членами ЄС, які розташовані на західному кордоні України, а також активізації міжнародного партнерства в природоохоронній та соціально-економічній сферах.
Про проведені заходи з підготовки конференції присутніх також проінформував член оргкомітету Іван Діус. Так, з врахуванням пропозицій членів оргкомітету та організаторів конференції її програму доповнено доповідями соціально-економічної тематики, пунктом підписання документів про міжрегіональне та міждержавне співробітництво у галузі охорони природи. Крім того другий день конференції передбачено присвятити відвіданню природоохоронних об’єктів.
Вже одержано згоду на участь в конференції майже від 50 вітчизняних та зарубіжних доповідачів. До проведення конференції залучено науковців Інституту регіональних досліджень НАН України та Інституту екології Карпат НАН України, Ужгородського національного університету, інших наукових установ і організацій.
Члени оргкомітету Федір Гамор, Степан Поп, Валерій Мурга, Галина Гороховська внесли цілий ряд пропозицій щодо активізації підготовки конференції, залучення до її проведення ширшого кола представників зарубіжних країн, підготовки фотовиставок та друкованої продукції, проектів резолютивних документів, висвітлення значення та проблематики конференції у регіональних засобах масової інформації.
Відділ зв’язків з громадськістю та засобами
масової інформації виконавчого апарату обласної ради