Ця проблема настільки загрозлива, що стала темою обговорення на розширеному засіданні комісії при міському голові. Золтан Ленд'эл з великим занепокоєнням говорив про величезну шкоду, якої завдають ці систематичні підпали сухостою як власникам дачних ділянок, так і природному довкіллю. Окрім тогр, пожежі нерідко виникають на землях, де прокладено важливі комунікації, і в разі їх пошкодження важко передбачити наслідки, завдані збитки. На цю проблему потрібно дивитися ширше, адже кожної весни великої шкоди екології, здоров'ю людей завдає спалювання листя, сухих гілок з дерев після їх обрізування на вулицях, у скверах і на приватних садибах, що категорично заборонено правилами санітарного устрою. В Адміністративному кодексі є навіть 77 стаття, за якою неврегульоване спалювання карається суворими адміністративними стягненнями. Потрібно рішуче покласти край випадкам спалювання гілок і сміття в контейнерах для побутових відходів, адже водночас горить і синтетика й тому над Мукачевом у ці дні висить отруйний смог. З часу, коли в місті було встановлено пластмасові зручні контейнери, вандали спалили майже двісті штук, вартістю майже 1500 гривень кожен. У виявленні підпалювачів потрібні зусилля не тільки правоохоронців, комунальників, але й самих мешканців.
Міський голова Золтан Ленд'ел звернув увагу керівництва міської санепідемстанції на необхідність суворого контролю закладів громадського харчування, де під час приготування шашликів, барбекю тощо використовують дрова смерекових порід, продукти спалювання яких отруйні як і для здоров'я людини, котра поїла страви, приготовлені на цій деревині, і повітряному середовищу. Саме через такі, здавалося б, "дрібниці" середня тривалість життя в нашій державі на 10-15 років нижча, аніж у цивілізованих країнах, й кожен дев'ятий з десяти призовників до армії має вади здоров'я. Обов'язково потрібно проводити в загальноосвітніх закладах бесіди зі школярами щодо небезпеки ігор з вогнем, влаштування стихійних вогнищ, відповідальності за це.
Міський голова дав доручення своєму заступнику Ігорю Запотічному розробити детальний план роботи із запобігання і боротьби з порушеннями протипожежної та екологічної безпеки.
Ситуація з пожежами на мукачівських пагорбах останнім часом погіршилася, зауважив начальник Мукачівського районного управління Головного управління в Закарпатській області МНС підполковник МНС Андрій Сікора. Мало не щодня доводиться гасити сухостій. А це зробити надзвичайно важко, адже для пожежних автомашин немає дороги. Тільки останніми днями згоріло вже кілька дачних будинків. Нас чекає радісне свято Великодня. Але воно затьмарюється нічними вогнищами на вулицях міста і сіл району, влаштованих підлітками, які підпалюють автопокришки. З цим злом потрібно боротися всіма силами. На необхідності спільних дій відповідних структур міста і району в боротьбі з цими проблемами наголосив перший заступник голови Мукачівської райдержадміністрації Василь Пашкуляк. Адже дачні ділянки розташовані на землях району, а господарюють на них міські жителі, відповідним структурам з метою недопущення цих явищ потрібно більш предметно співпрацювати з головами сільських рад.