Зокрема, Свалявська міська рада вирішила невідкладно розробити програму по впровадженню альтернативних джерел енергії та систем енергозбереження, яка повинна містити чорнові варіанти проектів по використанню сонячної енергії, енергії з побутових відходів та застосування пристроїв "Антипік" разом з багатотарифними лічильниками.
Також, було створено та затверджено склад робочої групи з питань енергозбереження у Свалявській міській раді, яка визначатиме стратегічні шляхи швидкого й ефективного зниження витрат на енергоресурси (в першу чергу газу) запроваджуючи дієві системи енергетичного менеджменту усього житлово-комунального сектору економіки міста.
"Насамперед, такі рішення прийняті у зв’язку з енергетичною кризою, а впровадження енергетичного менеджменту дозволить знизити негативний вплив зростання ціни енергоносіїв, зокрема газу на економіку міста та на бюджетний процес. Такий приклад дієвості депутатів в напрямку енергозбереження потрібно взяти на озброєння кожній місцевій раді.", - наголосив депутат Свалявської міської ради від УНП Ігор Кекіс.
Ще Свалявська міська рада доручила виконавчому комітету розробити і впровадити низку заходів, спрямованих на суттєве зменшення закупівлі за бюджетні кошти імпортних споживчих товарів: ухвалили рішення про заборону у подальшому тендерним комітетам підприємств, організацій та установ, що освоюють кошти міського бюджету цього та наступного років, придбання імпортних товарів (крім товарів, що належать до категорії "критичного імпорту"), а щодо робіт та послуг - надавати перевагу місцевим підприємствам.
Питання спрямовані на запобігання кризових явищ є дуже важливими і, як запевняв один з ініціаторів проекту Едуард Супп: "Надання переваги продукції національного (місцевого) виробництва, сприятиме швидшому виходу України з кризи".