Що у “Міськсвітлі” справді активно працюють, я зрозуміла, навіть не почавши розмови з керівником: Сергія Вікторовича знайшла в гаражі, де той, не боячись забруднити руки, допомагав майстрам лагодити якийсь станок. З’ясувала, що на цій посаді він усього рік. З приводу високої оцінки своєї роботи тільки відмахнувся: “Та, хвалять, тільки б не перехвалили”.
Переходячи до конкретики, дізнаюся: в першу чергу “Міськсвітло” займається приведенням до ладу освітлення пожвавлених магістралей з активним рухом транспорту та в’їздів у місто. Повністю виконані роботи на вулицях Берчені—Тимірязєва, завершуються — у мікрорайоні Доманинці. Зараз узялися за Гагаріна і Собранецьку, на черзі — Минайська.
— Ідеться тільки про вуличне освітлення чи й тротуарне? — уточнюю.
— Опори ж стоять на тротуарі, і хоч лампи спрямовані на вулицю, освітлюють вони і пішохідну зону. А тротуарне освітлення як таке наразі в Ужгороді є тільки на проспекті Свободи, де поставлені невисокі паркові світильники. Ілюмінацію там виконувало наше КП. Вийшло гарно, але недешево. У планах щось подібне зробити й на набережних Незалежності та Київській.
— А скільки грошей вам виділили на освітлення цьогоріч?
— Поки що 200 тис. грн. на капремонт і 500 тис. — на поточне утримання нашого господарства. Останнє фактично означає заміну лампочок. Річ у тім, що в місті залишається багато світильників із дуже недовговічними лампами розжарювання: вони служать максимум 2 тижні, а потім перегорають. Щоб не виконувати марну роботу, капітальний ремонт (а це заміна світильників, електроліній та комунікацій) плануємо саме на таких морально застарілих об’єктах. От зараз узялися за 3 великі вулиці: Шишкіна, Разіна і Єрмака на Радванці. Освітлимо й під’їзні шляхи, загалом увесь мікрорайон. Старі світильники замінимо новими з енергоощадними натрієвими лампами. Вони, як і лампи розжарювання, мають потужність 70 Вт, але світла дають у 10—15 разів більше, адже їхній ККД — 80—90%, а старих — 20%. На останній сесії було поставлено завдання щодо ілюмінації території навколо Падіюну, це теж реалізуємо.
— Маєте розписаний план робіт до кінця року?
— Ні, бо тих грошей, що нам дали, реально вистачить на 3 місяці. Але в 2008-му на І півріччя ми отримали 200 тис. грн., а потім іще тричі довиділяли, тож я сподіваюся на подібний сце-нарій і зараз. Тим більше, що КП показало якісну роботу, міська влада це бачить і в міру можливостей підтримує, як і депутати. Вони, до речі, і з новорічною ілюмінацією допомогли — на підпірній стінці на пл. Театральній, на Петефі. Непогано вийшло. Так що маю надію: кошти нам перераховуватимуть, незважаючи на кризу. Команда в нас хороша (як виявилося, це всього 6 електриків, хоч років 10 тому було близько 20), техніка є (3 вишки), бажання працювати — теж. Були б гроші, ми б упоралися і з утричі більшим обсягом робіт, ніж зараз.
— Отже, проблема коштів — головна. А бешкетники, що розбивають лампи, не дошкуляють?
— Світильники в нас високі, 12-метрові, отож лампи рідко пошкоджують. Зате чавунні цоколі — такі жовті “спідниці” навколо опор — крадуть активно. Кожен із них важить 100 кг, тому мисливці за брухтом цуплять їх і несуть у пункти прийому. За останні півтора року штук 50—60 точно вкрали. На жаль, міліція злодіїв поки що не знаходила. А в підсумку проводи, котрі ховаються за цими “спідничками”, залишаються оголеними і потенційно небезпечними.
Читач 2009-03-26 / 14:21:00
Ну вулиці Духновича ліхтарі повністю розбиті.
О це і є справжня оцінка діяча.