Йдеться про звернення громадян, які впродовж останнього часу потерпають від так званих колекторських фірм. Їх масова поява пов’язана з тим, що в умовах фінансової кризи люди, які залишилися без зарплати або інших доходів - втратили можливості вчасно повертати кредити. Банки, які в останні роки активно привчали людей жити в кредит, як то є в Європі, сьогодні мають низку проблемних заборгованостей. То ж звернулися за допомогою до колекторських фірм, які почали з’являтися на українському фінансовому ринку одна за одною – як гриби після дощу. Ці фірми за певну винагороду займаються поверненням боргів або, простіше кажучи, різними шляхами витрясають із людей гроші. До речі, статтею 60 Закону України „Про банки і банківську діяльність” встановлено, що банківською таємницею, зокрема, є відомості про банківські рахунки клієнтів, фінансово-економічний стан клієнтів та ін. Як уберегти себе від втручання в приватне життя, від збирання, зберігання, використання та поширення особистої інформації, що гарантується Конституцією України?
Члени постійної комісії облради з питань законності і правопорядку направили аналогічний запит на розгляд прокуратури Закарпатської області, управління Служби безпеки України у Закарпатській області та ГУМВС у Закарпатській області.
На виконання вищезгаданого рішення 23 сесії облради V скликання при обласній раді створено безкоштовну гарячу телефонну лінію спілкування мешканців краю з правознавцями області для оперативної правової допомоги із зазначених питань.
Контактний телефон: 8 800 504 76 10. Звертайтеся, телефонуйте з 9 до 13 год., з 14 до 18 год. щодня (крім вихідних.) Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні.
Кожне звернення розглядатиметься в терміновому порядку постійною комісією облради з питань законності і правопорядку спільно із відділом юридичного забезпечення, роботи з кадрами та зверненнями громадян виконавчого апарату обласної ради.