Тому, на його погляд, як довго ще існуватиме коаліція юридично, і чи відбудуться в зв’язку з її розпадом дострокові парламентські вибори, залежить від позиції, яку займе Партія регіонів.
«Якщо Регіони захочуть іти на вибори, тоді є шанс зібрати у парламенті більшість, яка б проголосувала за зміни до бюджету і виділила необхідні кошти для забезпечення проведення виборчого процесу. Це було перепоною для виборів восени і залишається на сьогодні», - говорить політолог.
При цьому він зауважує, що велику роль відіграватиме те, як відбудеться переформатування позицій всередині самої Партії регіонів стосовно БЮТ та Юлії Тимошенко. «Сьогодні, як ми бачимо, серйозно активізувалася група депутатів від ПР, котра прагне об’єднання з БЮТ. Є всі ознаки того, що такі переговори ведуться досить активно. Серед представників цієї групи – Клюєв, Табачник, Шуфрич та ряд інших. Крім того, є ще і група від БЮТ, котра теж прагне такого зближення. Ці групи просто хочуть поділити країну на двох, це прихильники такого собі «класичного державного капіталізму а-ля Путінського зразка»», - зазначає Пащенко.
При цьому, однак, він наголошує, що Україна – не Росія і подібний сценарій, навряд чи спрацює. «Тимошенко і Янукович досі не можуть поділити посаду вождя і не зможуть цього зробити апріорі. Крім того, виборець, поки що, в Україні відіграє заочно більшу роль, ніж в Росії, особливо на Заході держави, і таким чином, БЮТ просто втратить підтримку чим стане нецікавим тій же Партії регіонів, - пояснює політолог. – Також і серед фракції БЮТ залишається досить вагома частка депутатів, котрі не приймуть союз з регіоналами».
Ймовірність дострокових парламентських виборів на нинішній день, експерт оцінює «50/50». «Якщо криза буде поглиблюватися, якщо, як прогнозують економісти, у квітні-травні почнуться реальні невиплати, і народне невдоволення почне досягати свого піку, очевидно, що політики просто змушені будуть іти на вибори. Хоча, не виключено, що настане і певне «перемир’я» серед політичних лідерів і вибори перестануть бути «віртуальною жахалкою»», - зазначає Пащенко.
Разом із тим, експерт, майже переконаний, що після строкових президентських виборів, питання проведення дострокових парламентських знову постане, і ще з більшою ймовірністю. Однак, за йогословами, це вже буде зовсім інша політична розстановка сил, обговорювати яку зараз просто не на часі.