Як розповіла Інна Сабадош, керівник ЗГЖО «Веста», на сьогодні кількість українців, які хоча б раз виїжджали за кордон з метою працевлаштування, склала майже 1,5 млн, або 5,1% населення працездатного віку. З них близько половини (48,5%) перебували у Росії, та майже стільки ж у країнах ЄС (Італії, Чехії, Польщі, Іспанії, Португалії). Міські мешканці становлять більше половини трудових мігрантів (54,7%). «Спостерігається суттєва диференціація участі населення у трудових міграціях: від 13,2% у Західних регіонах до 1,4%--у Північних, -- каже Інна Сабадош.-- Тривалість перебування за кордоном трудових мігрантів складала в середньому 7 місяців. Такі дані нещодавно оприлюднив Український центр соціальних реформ, який проводив дослідження, охопивши період з 1 січня 2005 до 1 червня 2008 років».
Учасників круглого столу було поінформовано про діяльність ЗГЖО „Веста” в напрямку запобігання торгівлі людьми та види допомоги, які надає організація потерпілим від торгівлі людьми при сприянні МОМ. На сьогоднішній день таку допомогу отримали 82 закарпатців. Найголовнішою потребою для трудових мігрантів, за свідченням фахівців, на сьогодні є „потреба у правовому захисті». Тому більшу увагу, за словами Інни Сабадош, необхідно звернути на поінформованість закарпатців щодо особливостей трудового і міграційного законодавства країн призначення, особливості роботи фірм з працевлаштування, тощо. На базі ЗГЖО «Веста» працює Центр консультування мігрантів ( за номером 3-20-91 в Ужгороді) за сприянням міжнародного фонду „Відкрий Україну”, де безкоштовно надаються консультації юридичного, соціального спрямування та вся необхідна інформація про працевлаштування за кордоном, ризики, небезпеку, з якими шукач кращої долі може зіткнутися за кордоном. По Україні у ЦКМ в 2008 році, вже звернулось понад 50 тисяч осіб українських громадян, які мали намір виїхати за кордон.
Із мільйонів українців за кордон з оформленням всіх відповідних документів виїжджає близько 40 тисяч осіб в рік. Важкою і часто небезпечною для життя та здоров’я працею українці заробляють для країни мільярди. На 1 березня 2008 року в Україні було зафіксовано саме 1 млрд. у.о. надходжень від трудових мігрантів з-за кордону. Проте заробітки цьогорічні можуть суттєво зменшитися, у зв’язку з кризою у світі: країни ЄС відсилають додому навіть офіційно працевлаштованих українців. При цьому щоправда можна отримати реінтеграційну допомогу від мережі ERSO у сумі близько1000 євро, яка спрямована на допомогу тим, хто повертається. У мережу входять 11 європейських організацій, що надають допомогу, крім фінансової підтримки мігранти можуть отримати консультації про можливості у країні повернення. Відповідальність за українську частину реінтеграційної допомоги покладено на Caritas Austria, ключовим партнером ERSO в Україні виступає МБФ «Карітас Україна». За більш детальною інформацією про цю допомогу можна звернутися до громадської організації „ Веста”.