На його переконання, „найголовніше завдання нової виборчої системи - зробити виборчий процес прозорим, а для того необхідно якнайшвидше зупинити процес, коли за прізвищами лідерів блоку ховаються сотні людей, які йдуть у парламент і місцеві ради лише для того, щоб лобіювати власні інтереси”.
«Великі іменні блоки, де весь список на собі «тягне» переважно лідер з розпіареним іміджем, поступово відходять у минуле – останньою спробою такого обману виборців стали вибори до Київради у травні минулого року за участі Блоків Тимошенко, Катеринчука, Литвина. А дострокові вибори до Тернопільської обласної ради, що були відмінені з ініціативи БЮТ, яскраво показали, що майбутнє саме за ідеологічними партіями, коли люди голосують за ідеологію, а не за окремого лідера», - вважає перший заступник голови УНП. Саме в Тернопільській обласній раді, за його словами, „був шанс сформувати націоналістичну більшість з ідеологічних партій, якби не протидія осіб, які вже звикли ховатися за чужими спинами”.
Ярослав ДЖОДЖИК також стверджує, що „для того, щоб українці могли обирати лише тих політиків та громадських діячів, які, на їх думку, дійсно заслуговують представляти інтереси громади у Верховній та місцевих радах, необхідно перейти до системи виборів із запровадженням відкритих списків”. „У варіанті виборів за відкритими списками поєднуються найкращі риси як мажоритарної, так і пропорційної систем: виборець замість хрестика просто вписує номер обраного ним кандидата з відкритого списку партії, яку підтримує. Таким чином, віддаючи голос своїй партії, виборець одночасно обирає конкретного політика, впливає на те, яке саме місце він посяде в остаточному списку», – зазначає політик. Він також наголошує, що „така система нарешті зробить політиків відповідальними не перед лідером чи спонсором блоку, що визначив місце у списку, а безпосередньо перед виборцями”.