Ніредьгазька лікарня першою з лікувальних закладів Угорщини створила за американським зразком відділення екстреної медичної допомоги. Саме у цьому відділенні українські медики - кардіологи, оторалингологи, гінекологи, педіатри, працівники "швидкої" і санітари - опановують курс лікарського протоколу, що передбачає систему сучасної діагностики та правил лікування хворих з використанням широкого інструментарію. Протягом тижня вони освоюватимуть теорію і передову практику лікарської справи, обміняються досвідом роботи з угорськими колегами. За підсумками навчання слухачі курсу складатимуть іспит. На думку одного зі слухачів курсів, кардіолога Мукачівської райлікарні Закарпатської області Тібора Кончовіча, здобуті в Угорщині знання і навики дозволять успішніше застосовувати їх у практиці українських лікувальних закладів.
У березні 2008 року аналогічну курсову перепідготовку на базі Ніредьгазькій лікарні ім. Йовша Ондраша пройшли 13 українських лікарів.
Програма курсів здійснюється за підтримки Фонду "Єврозв'язок" (EuroClip), заснованого у 2003 року Міністерством закордонних справ Угорщини, а також органами самоврядування Саболч-Сатмар-Березької області та м. Ніредьгаза. Діяльність фонду спрямована на підсилення реалізації плану дій "ЄС - Україна" і передбачає серію заходів із підтримки інтеграції, розвитку зв'язків та співробітництва між ЄС та Україною. За його підтримки, зокрема, 45 працівників державно-адміністративного апарату та органів місцевих рад України вивчали в Угорщині практику євросоюзного співробітництва та формування умов для здійснення ефективних транскордонних зв'язків. Фонд уклав понад 70 угод з угорськими і українськими індивідуальними та груповими переможцями конкурсів на проведення конференцій, тренінгів, наукових досліджень, здійснення співробітництва органів самоврядування і у справі захисту дітей, на випуск словників і карт, обмін досвідом роботи. За його сприяння організовуються конкурси на реалізацію транскордонних проектів співробітництва у сфері економіки, транспорту, зв'язку, охорони навколишнього природного середовища, а також у рамках програми добросусідства між членами Євросоюзу (Угорщиною, Словаччиною, Румунією) та Україною.