Нещодавно відділ активної підтримки безробітних Міжгірського районного центру зайнятості провів для випускників 9-11-их класів Синевирської загальноосвітньої школи №1 (директор М.Г.Дем’ян) марафон професій, актуальних на ринку праці. Начальник відділу активної підтримки безробітних центру зайнятості Іван Баран ознайомив випускників із барометром професій району, області, розповів про навчальні заклади (Міжгірське медичне училище та Міжгірський професійний ліцей), про послуги служби зайнятості. Зокрема він зазначив, що в сучасних умовах проблеми працевлаштування молоді набувають особливого значення. Сьогоднішня ситуація вимагає подальшого удосконалення профорієнтаційної роботи з учнями. Адже саме в роботі з ними закладаються підвалини не тільки професійного і соціального становлення людини, але й її конкурентоспроможності на ринку праці.
Обов’язковою умовою успішного вибору професії є особиста активність молодої людини в цьому процесі. Але тут виникають певні складності, адже приймати рішення повинна людина без життєвого і професійного досвіду в юному віці (15-17 років). Тому на цьому етапі учні загальноосвітніх шкіл потребують ґрунтовної та кваліфікованої допомоги. Щоб зрозуміти сутність допомоги, що надається, та продуктивно сприйняти її, учню потрібно мати уявлення про процес пошуку „своєї” професії та його головні складові, а саме:
- по-перше, об’єктивно знати себе як особистість (інтереси, нахили, здібності, професійно необхідні якості та рівень їх розвитку), наявні позитивні та негативні риси характеру й особливості, які слід враховувати під час професійного самовизначення;
- по-друге, володіти інформацією про світ професій, насамперед ті, що здаються найбільш привабливими.
У марафоні професій узяли активну участь психолог школи Людмила Пакулич, класні керівники Оксана Цімбота, Тетяна Гичка, Марія Гречин, Надія Чуп, Світлана Бульчак, Наталія Міщанин. Спеціалісти центру зайнятості разом із психологом школи проводили різноманітні діагностичні методики для виявлення здібностей і нахилів понад 150 випускників.
Фахівці служби зайнятості переконані: підготовка людини до вибору професії – складна й тривала робота. До неї мають бути залучені і педагоги, і батьки, навчальні заклади і структури соціальної служби для молоді, представники підприємств.
Оксана Дубів,
заступник начальника відділу активної підтримки безробітних