Приводом для зустрічі із представниками мас-медіа стала згадка про подію 60-річної давнини, коли працівники НКВС насильно відібрали Ужгородський греко-католицький Хрестовоздвиженський кафедральний собор та єпископську резиденцію. І це лише один епізод із цілої низки сумних подій, пов’язаних із забороною Греко-Католицької Церкви та ліквідацією у 1949 році єпархії на Закарпатті.
Загалом, 2009 рік для Мукачівської єпархії багатий на ювілеї. Окрім вже згаданої сумної річниці ліквідації, виповнюється 20 років від її виходу з підпілля навесні 1989 року і офіційного відновлення у грудні того ж року, коли греко-католицька Церква була легалізована. Владика Мілан також розповів журналістам, що стартував Рік єпископа Андрія Бачинського (1732 – 1809), який завершиться встановленням у грудні пам’ятника цьому визначному релігійному та суспільному діячеві нашого краю.
У рамках прес-конференції відбулася також презентація книжки отця Стефана Бендаса „П’ять років за колючим дротом. Щоденник священика, написаний у ГУЛАЗі” (Видавництво „Карпати”, 2008). Представив це видання син автора – отець Даниїл Бендас. Зі сльозами на очах розповідав отець Даниїл про події, описані у книжці, адже пам’ятає зі свого дитинства і арешт батька, і його нелегальні листи з таборів, і підпільне душпастирське служіння уже після повернення додому. Ця книжка цінна й тим, що написана не тут, вдома, зі спогадів, а писалася там, безпосередньо у таборах, повідомили "Закарпаття online" в Мукачівській греко-католицькій єпархії.