«Ключова проблема – це суто технічна, тому що потрібно перекласти на всі 20 офіційних мов ЄС ці угоди. І враховуючи, що зараз в ЄС є певні проблеми з перекладом на офіційні мови ряду документів, то це займе, за підрахунками європейської сторони, десь близько 3 місяців. Після цього ми підписуємо угоди і, потім, наступна процедура – це процедура вступу до дії.
Потрібно, щоб українська сторона, український парламент ратифікував цю угоду. З боку ЄС, я хочу відзначити, ці угоди не підлягають ратифікації парламентами всіх 25 країн - членів ЄС, оскільки це є компетенцією співдружності», - сказав Єлісєєв.
Він нагадав, що для вступу до дії документів потрібна згода Європарламенту, а також рішення Ради міністрів ЄС. «Після цього європейська сторона також виконає формальні процедури, пов'язані з так званою ратифікацією угоди про спрощення візового режиму і угоди про реадмісії. Таким чином, я не хотів би визначати конкретні тимчасові рамки вступу до дії цих угод але не виключено, що це може відбутися наступного року», - сказав заступник представника України в ЄС.
Єлісєєв підкреслив, що головним моментом позиції України під час переговорів з ЄС щодо угоди про спрощення візового режиму був захист інтересів українських громадян і максимальне розширення кола українців, які матимуть право на полегшений режим отримання віз. «До переліку осіб, які можуть отримати за полегшеним способом візи, входять і бізнесмени, і журналісти, і представники ділових кіл, і представники офіційних делегацій, і учасники наукових, культурних міжнародних обмінів, і студенти, пенсіонери, діти віком до 18 років, передає «УНІАН» з посиланням на українську службу радіо «Свобода».
Дуже велике значення матиме те, що велика кількість осіб, категорій (їх близько 12) одержуватимуть візи безкоштовно. Багато категорій осіб одержуватимуть візи багатократні. Тобто, це також дуже важливе досягнення», - вважає він.
На його думку, не менше важливо, що в угоді чітко зафіксовано, що перспективою відносин у цій сфері є введення взаємного безвізового режиму. «Введення спрощеного візового режиму – це тільки перший крок. Далі у нас на меті - безвізовий режим. З цією метою ми зараз готуємо відповідні документи і дорожні карти, спільні з ЄС, які б нам дозволили рухатися вперед по цій проблемі і торкнутися питання про відміну візового режиму для громадян України з боку Євросоюзу», – повідомив Єлісєєв.
За словами заступника представника України в ЄС, згідно з угодою анкети на отримання віз повинні розглядатися протягом 10 календарних днів. «Крім того, ми домовилися, що буде значно скорочений і впорядкований перелік документів, які громадяни України повинні представити в консульські підрозділи посольств країн - членів ЄС для отримання віз. Це також не менше важливо, тому що зараз ми повинні надавати купу довідок, документів, і це дуже ускладнює ситуацію. Ще не менш важливо – в угоді є чітке положення про те, що країни ЄС повинні давати пояснення у разі відмови у видачі візи. Це також у плані захисту людської гідності дуже важливо», - відзначив він.
"ForUm"
04 листопада 2006р.
Теги: