Такими словами голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку туризму та рекреації Василь Швардак розпочав виїзне засідання зазначеної комісії у Великоберезнянській районній раді, яке відбулося 12 лютого 2009 року. Депутати цікавились також сприянням місцевої влади у розбудові туристичної та інженерної інфраструктури населених пунктів.
Для початку обласні парламентарі ознайомились із Концепціями розвитку рекреаційно-туристичних комплексів, що діють у Великоберезнянському районі. З поданих матеріалів випливає, що тут розуміють важливість цього питання для соціально-економічного розвитку району, і тому приділяють йому особливе значення.
Зважаючи на це, - підкреслив голова районної ради Василь Канюк, - органи місцевого самоврядування приймають відповідні рішення, спрямовані на підтримку діючих суб’єктів та тих, які розпочинають будівництво нових об’єктів туристичного призначення. Так, з метою інвестиційної привабливості регіону районною радою визнано чотири території пріоритетного розвитку туризму та рекреації й розроблено конкретні пропозиції. Відповідною програмою передбачено формування конкурентоспроможного туристично-рекреаційного продукту.
Представники депутатського корпусу обласної ради почули думку очільника районної ради щодо відновлення непрацюючих та поліпшення функціонування неефективно діючих туристично-рекреаційних закладів, збільшення сертифікованих об’єктів, розвиток пришляхової інфрастуктури тощо.
Та все ж пріоритетним напрямком роботи органів місцевого самоврядування, як наголосив Василь Михайлович, залишається питання виділення земельних ділянок під забудову туристичних об’єктів. Як наслідок, розробляються картографічні матеріали, оформляється відповідна дозвільна та проектно-кошторисна документація, інвестиційні пропозиції. Це дасть змогу збільшити дохідну частину місцевих бюджетів, створити нові робочі місця, сформувати привабливий імідж району.
Позитивні результати, як наголошувалось далі, не забарились – почали здійснюватись нові проекти щодо будівництва туристично-гірськолижних комплексів у населених пунктах. Найпотужніші проекти реалізовуються у с.Вишці. Відповідно до програми виїзного засідання, депутати відвідали один із об’єктів у зазначеному населеному пункті, який активно розбудовується. Наявність генерального плану дає можливість робити конкретні пропозиції щодо залучення інвестицій в економіку району. Розбудова спортивно-туристичних комплексів, без сумніву, сприятиме розвитку підприємницької діяльності. Хоча робіт щодо поліпшення інфраструктури тут чимало…
Приємне враження справив на депутатів туристично-оздоровчий комплекс «Едельвейс». Проте, відвідавши спортивно-оздоровчу базу «Жорнава» та вивчивши стан справ, голова комісії запропонував облдержадміністрації порушити питання нераціонального використання зазначеного об’єкта, що перебуває у державній власності, на балансі Тернопільського національного економічного університету. До речі, Великоберезнянська районна рада неодноразово зверталася з клопотаннями щодо передачі названого комплексу у спільну власність територіальних громад району.
Цього ж дня члени комісії ознайомились з роботою туристичних закладів та гірськолижних витягів у селах Новоселиця, Лумшори та Тур’я Пасіка Перечинського району. Голова районної ради Петро Грицик розповів про розвиток туристично-рекреаційної сфери, зокрема гірськолижного та зимового туризму, залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку району тощо.
Розбудова гірськолижного курорту «Полонина Руна» - один з основних проектів для розвитку туристично-рекреаційного комплексу, що дасть можливість поповнити бюджет та працевлаштувати незайняте населення гірських населених пунктів, - вважає голова Перечинської районної ради.
Підсумовуючи засідання, голова комісії Василь Швардак навів кілька слушних пропозицій. Зокрема, з метою ефективного залучення інвестиційних коштів у розбудову туристично-рекреаційного комплексу регіонів - украй необхідна потужна рекламно-інформаційна програма, змістовна презентація туристичного потенціалу, своєрідний захоплюючий путівник, який включав би привабливі інвестиційні пропозиції на взаємовигідних умовах.
Стосовно раціонального використання недіючих об’єктів туристично-рекреаційного призначення, що перебувають у державній власності, - необхідно внести пропозиції щодо шляхів ефективного їх застосування за призначенням.
Також рекомендовано передбачити Програму щодо розробки та підтримки генеральних планів перспективних туристично-рекреаційних територій області на умовах співфінансування. Депутати запропонували заслухати на засіданні комісії інформацію керівника ЗАТ «Закарпаттурист» про роботу підпорядкованих туристично-оздоровчих закладів.
У роботі виїзного засідання комісії взяв активну участь та виступив заступник начальника головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму облдержадміністрації - начальник управління з питань європейської інтеграції та туризму і курортів Олександр Марченко.