– Процедуру незалежного тестування цього року вдосконалили з урахуванням недоліків минулорічної кампанії. Під час проведення зовнішнього незалежного тестування 2009 року його учасники зможуть обрати більшу кількість предметів, ніж протягом попереднього, – каже Михайло Мотильчак. – Так, якщо у 2008 році учасники тестування мали на вибір три предмети з 11-и, то цього року – 5 із восьми.
Цьогоріч обов’язковим є тестування з української мови й літератури і на вибір – з математики, фізики, хімії, біології, історії України, географії та однієї з іноземних мов – англійської, німецької, французької чи іспанської. Що важливо для учнів Закарпаття, де є 118 шкіл із мовами навчання національних меншин: тестові завдання, крім тесту з української мови й літератури, на вимогу учасника тестування можуть бути перекладені однією з шести мов – російською, польською, угорською, кримськотатарською, молдовською та румунською.
Одним із нововведень є також те, що оцінку з тестування автоматично переноситимуть в атестат, і шкільних іспитів з цього предмету випускник уже не складатиме. Зміну внесено також у процедуру реєстрації осіб, що складатимуть тести: абітурієнт має власноручно заповнити заяву, отриману реєстраційну картку надіслати рекомендованим листом або особисто подати до Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Загалом на Закарпатті у всіх загальноосвітніх школах I-III ступенів діють пункти реєстрації для випускників 2009 року. Також створено 3 єдиних пункти реєстрації для осіб, котрі закінчували школу в попередні роки, – в містах Ужгород, Мукачево та Хуст.
Як повідомив начальник управління освіти та науки облдержадміністрації, цьогоріч найпопулярнішими предметами серед тих, хто вже зареєструвався, окрім обов’язкового тесту з української мови і літератури, є математика, на яку в області зареєструвалося 1796 учнів, та історія України, яку виявили бажання складати 1619 випускників закарпатських шкіл. Найменш популярними предметами є французька та німецька мови, на складання яких зареєструвалися 26 та 89 учасників відповідно.
Український центр оцінювання якості освіти визначив графік проведення тестувань. З історії України воно відбудеться 6 травня, біології – 8 травня, фізики – 12 травня, географії – 15 травня, української мови та літератури – 19 травня, математики – 26 травня, англійської мови – 2 червня, німецької, французької, іспанської мов – 3 червня і хімії – 5 червня.
Випускники, які з поважних причин не змогли пройти зовнішнє незалежне оцінювання з певного предмета, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України, мають право взяти участь у спеціально організованому для них тестуванні з цього предмета.