Уже всьоме Експертна Рада представників обласних ЗМІ, і наші читачі визначають тих людей та підприємства, які внесли значний вклад у соціальне та економічне життя Закарпаття. Мета нагороди - встановлення ефективної, цивілізованої взаємодії суспільства та бізнесу, популяризація передового досвіду підприємницької діяльності.
За ці роки лауреатами рейтингу стали громадські, некомерційні об’єднання та організації, а також керівники, які по праву є елітою ділових кіл Закарпаття.
Рік видався непростим для всіх нас - економічна криза, політична нестабільність, стихійні лиха. Але в такий буремний час визначних людей та позитивних подій вистачало.
Тому вистачало роботи й Експертній Раді, яка об’їздила майже всю область в пошуках кращих із кращих.
До речі, про Експертну Раду. Це 19 представників ЗМІ, які представляють абсолютно різні точки зору як на політику, так і на життя загалом. А це вже свідчить про різнополярність думок стосовно визначення лауреатів «Лідер року».
Бурхливі дискусії та суперечки на рахунок переможця закінчились в середу ввечері. Тоді ж громадськості і представили результати. А вони такі:
Номінація «Виробник краю». Номінували на це звання більш ніж 15 підприємств. 4 підприємства вийшли у фінал. Це ОП «Ужгородський коньячний завод», СП «Фішер- Мукачево», філіал ЗАТ «Автопорт-Чоп» - «Настуня», ТОВ «Закарпатбуд».
Після тривалих дискусій пальма першості дісталася – СП «Фішер».
В номінації «Приватні підприємства, підприємці» нагороду отримає художник та підприємець Йосип Бартош. Важка перемога йому дісталася з поміж таких номінантів: директора санаторію «Квітка полонини» Павла Ганинця, директора комплексу «Дастор» Роберта Горвата, відомого приватного кондитера Валентина Штефаньо, власника приватної клініки «Денс» Романа Рогача та родиною підприємців Сивохоп.
Кращим у номінації «Культурно-просвітницька діяльність» Експертна Рада визнала телеканал «Тиса - 1» за проведення фестивалю «Мій рідний край». Серед претендентів у цій номінації були також - Мукачівський державний російський драматичний театр, Мукачівська хорова школа хлопчиків, Людмила Тегза.
За звання кращий «Навчальний заклад, викладач» попередньо змагалися більш ніж 20 закладів освіти. У фіналі – четвірка: Мукачівський військовий ліцей, ПАДІЮН, Іршавська гімназія та Ужгородський Національний Університет. Перемогу отримала кузня вітчизняних офіцерів - Мукачівський військовий ліцей.
Кращим у номінації «Готельний сервіс та туристичні послуги» став Туристично-інформаційний центр у м. Ужгород. Серед претендентів на перемогу були комплекс «Карпатський мисливець» м. Мукачево, комплекс «Воєводино» на Великоберезнянщині, велнес-готель «Унгварський» та готель-ранчо «Золота гора», Ужгородський район.
У номінації «Медичний та оздоровчий заклад» змагалися лікувальний комплекс «Термал Стар», обласна алергологічна лікарня в смт. Солотвино, санаторій «Малятко» в Ужгородському районі, обласна інфекційна лікарня, Центр нейрохірургії, Кардіодиспансер. Кращим обрано санаторій «Малятко».
Обрали Експерти і кращого в номінації «Громадське харчування та торгівля» – ним став комплекс «Дастор» у м. Ужгород. Номінантами були понад 30 підприємств харчування та торгівлі. У фінал вийшли - ТМ «Добрий смак», мережа кав’ярень «Меделін», ресторан «Унгварський».
У найскладнішій номінації «Політичний діяч», яка викликає завжди багато суперечок та коментарів, переміг народний депутат Ігор Кріль. Суперниками у фіналі були - Сергій Ратушняк, Мирослава Каламуняк, Іван Балога, Станіслав Аржевітін, Золтан Лендєл.
«Громадський діяч» року - мер міста Мукачева - Золтан Лендєл. На титул претендували також Федір Гамор, Станіслав Аржевітін, Єпископ Мукачівський і Ужгородський УПЦ Феодор, професор УжНУ Василь Комендар, молодіжна організація «Фундація Регіональних Ініціатив» м. Ужгород.
«Лідером року» серед журналістів та ЗМІ визнано журналіста ЗОДТРК «Тиса-1» Максима Мельника. На звання кращого журналіста були висунуті - власкор газети «Факти» Ярослав Галас, кореспондент «Старого Замку» Олександр Ворошилов, відеооператор ТРК «Даніо – 21 канал» Галина Ларіонова, газета «Закарпатська правда».
У номінації «Керівник року» були представлені - Володимир Панков, ТОВ «Хіпп-Ужгород»; Володимир Панов, генеральний директор девелоперської компанії «СТС»; Михайло Качур, директор підприємства «Ужгородський турбогаз»; Володимир Петров, директор ЛОК «Термал Стар». Перемогу отримав Володимир Панов.
У номінації «Регіональний лідер» представлені – Галина Цар, міський голова Чопа; Михайло Джанда, міський голова Хуста; Мирослава Каламуняк, голова Великоберезнянської РДА; Анатолій Колібаба, голова Ужгородської РДА; Ілля Токар, голова Мукачівської РДА. Переможцем Експертна Рада визнала - Галину Цар.
У номінації «За сприяння і підтримку ЗМІ» перемогу отримав фінансист - керуючий ЗФ «Райффайзенбанк Аваль» Віктор Гончарко.
У номінації «Визнання року» перемогу здобув доктор медичних наук, відомий в краї хірург Василь Русин.
Офіційне нагородження та вшанування лауреатів відбудеться 23 лютого.
анця 2009-02-18 / 17:39:00
експертна рада обирає за принципом: хоч хто, лиш би було. Не треба через це ногті гризти чи на ніч валерянку пити.
колега 2009-02-18 / 17:36:00
А я рада за максима мельника. Хоча він деколи і вдається до плагіату, але робить щось і своє.
Верховинець 2009-02-14 / 19:45:00
Експертну Раду на мыло!!!А " л1дер1в года" за перевал!!!
анонім 2009-02-13 / 16:16:00
" Голубая кровь"- просто фонтаном! Сплошная "элита" с с.Пинковци.
Cюлюнтяй 2009-02-12 / 22:35:00
Бартош,Тегза,Каламуняк,Гамор,Цар,Панов.-і вам не соромно-ці особи не є найостойніші у краі.Скільки Вам платили.Цар-завалила усе у Чопі.Каламуняк у Березному,Панов зовсім чир на тлі Данчі у Перечинщині(копійчини для звкарпатців не заробили.)Ганьба!!!!
читач 2009-02-12 / 22:26:00
повна фігня. як журналісти можуть обирати хто найкращій??? обирати б мали прості люди, а не журналісти.