3 березня до 18.00 – останній термін реєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Саме ж незалежне тестування розпочнеться з 5 травня. Забезпечити належні умови для тих, хто братиме участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, – основна мета наради.
За словами Ганни Сопкової, цьогоріч в області завершують навчання 12 тисяч 409 учнів одинадцятих класів. Випускники мають право брати участь у зовнішньому незалежному тестуванні. Однак відповідно до Положення про зовнішнє незалежне тестування участь беруть лише ті, хто хоче вступати у вищі навчальні заклади. Крім цьогорічних, тестування можуть проходити і випускники попередніх років, що раніше не вступили до вищих навчальних закладів, учні ПТУ, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, котрі хочуть здобути вищу освіту на рівні спеціаліста, магістра.
На нараді йшлося і про деякі зміни. До прикладу, торік на зовнішнє незалежне тестування було винесено 11 предметів. Цьогоріч їхню кількість зменшили. Вилучено, зокрема такі дисципліни, як основи правознавства, основи економіки, зарубіжна література. Проте введено обов’язкове зовнішнє незалежне тестування з іноземної мови. Ще одна відмінність: якщо учасника тестування не задовольняють результати зовнішнього незалежного тестування, то перескласти предмети він права не має. Тобто це остаточна оцінка, – каже Ганна Сопкова. Крім того, якщо зареєстрований учасник з певних причин не з’явиться на зовнішнє незалежне тестування, цьогоріч додаткової можливості пройти тестування у нього не буде. Тобто передбачена єдина сесія участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
Нормативно-правова база із проведення незалежного оцінювання дозволяє бажаючим учням уже в березні пройти пробне тестування, що дасть змогу перевірити свої здібності.
Одне з питань, що порушили освітяни на нараді, – забезпечення паспортами учнів, яким виповнилося 16 років. Адже у деяких районах виникла затримка видачі документів. Цю проблему вирішити обіцяють до кінця лютого.
Як пояснила Ганна Сопкова, відсутність паспорту не мало б стати перепоною для реєстрації учасників. Адже достатньо б було документа, що посвідчує особу, наприклад свідоцтва про народження. Однак, коли учасник зовнішнього незалежного оцінювання прийде у пункти тестування, то вхід туди обов’язково за документом. Якщо зареєстрований досяг 16-річного віку, то паспорт у нього має бути. Коли ж на момент участі у тестуванні учаснику ще не виповнилося 16-ти, то у нього має бути довідка з навчального закладу, де є його фотографія та печатка закладу.
На нараді також йшлося про необхідність своєчасного інформування кожного бажаючого взяти участь у незалежному оцінюванні, забезпечення відповідними кадрами пунктів тестування, порядок оформлення документів, організацію підвозу учнів до пунктів тестування тощо.