Тому жителі довколишньої місцевості часто спостерігають, як тліє звалище. Згідно з даними, обсяг видалених відходів за попередній рік становить 128 тис. метрів кубічних. Тоді як проектний обсяг їх тільки 120 тис. м куб. за рік.
Щоб покращити ситуацію, проводять рекультивацію смітника. Сміття присипають грунтом, потім — шаром сміття і знову — шаром землі. Це не дозволяє виділятися метану. А в майбутньому треба саме так захоронити й остаточно закрити сміттєзвалище.
За словами Миколи Бундзяка, в Мукачеві є новий смітник, збудований понад 2 роки тому в районі військового полігону, загальною площею - 12 га. Відповідно до проекту там повинен би бути сортувальний завод вартістю 600 тис. євро разом із будівництвом та монтажем - 212 млн. грн.). Термін його придатності — 80 років, а це у декілька разів більше від звичайного сміттєзвалища. 25 % сміття знищуватиметься, інші 75 відсотків сортуватимуть і відправлятимуть на переробні заводи.
Але земля, на якій знаходиться новобудова, належить полігону, тобто Міністерству оборони. Віддавати її вони не хочуть. Начальник відділу капітального будівництва Мукачівського міськвиконкому Ігор Кухта так прокоментував цю ситуацію:
— Основні роботи щодо будівництва сміттєзвалища виконані. Залишилось придбати техніку, яка обслуговуватиме полігон, та отримати дозвіл на землю. По суті, це вже мало бути зроблено, адже питання землі на всіх рівнях уже погоджено і попередньо узгоджено з Міністерством оборони. Сподіваємось, що до кінця листопада будуть вирішені всі питання, і новий цивілізований смітник запрацює.
Світлана ГОЛОВКО, студентка відділення журналістики УжНУ
02 листопада 2006р.
Теги: