Про це повідомила Анастасія Пентек, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
Ще до теми банків. Доповнено частину статті 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, яка зобов’язує банки здійснювати контроль за пропорційністю сплати платниками внесків до Пенсійного фонду при отриманні коштів для виплати заробітної плати найманим працівникам. У разі невиконання банками цієї вимоги вони самі сплачуватимуть відповідному територіальному органу Пенсійного фонду суму несплачених страхових внесків. Такий крок, на думку Анастасії Юріївни, сприятиме кращій сплаті платниками страхових внесків, а отже, й наповненню бюджету фонду.
Внесено також зміни до статті 53 згаданого закону, яка регламентувала порядок виплати допомоги на поховання. Новим є те, що з 1 грудня 2008 року для отримання такої допомоги органи Пенсійного фонду приймають як довідки про смерть, так і їх дублікати або ж витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть.
З початку поточного року зазнав змін і порядок виплати пенсій (про це ми повідомляли в попередньому номері). Нині дата виплати поставлена в залежність від категорії громадян. Першими діставатимуть пенсії інваліди війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих військовослужбовців, одержувачі пенсій у зв’язку із втратою годувальника та інваліди, потім непрацюючі пенсіонери за віком і, нарешті, пенсіонери, що продовжують працювати. Крім того, старші за віком у межах кожної категорії матимуть право на першочергове отримання виплати.
Затверджено нову форму довідки про заробітну плату, що подається для призначення чи перерахунку пенсій відповідно до Закону України „Про державну службу”. А додаток 23 (звіт платника) Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду доповнено показником „середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність”, і розрахунок у новій редакції подається вперше за грудень 2008 року.
Анастасія Юріївна озвучила й ряд „контрольних” цифр: мінімальний страховий внесок до Пенсійного фонду, як і в грудні попереднього, становить 200,86 грн., з 1 квітня, зі збільшенням мінімального розміру зарплати, він зросте до 207,50 грн., з 1 липня — 209,16, 1 жовтня — 215,80 грн., 1 грудня — 222,11; максимальний розмір пенсії з 1 січня поточного року встановлено на рівні 5976 грн., а максимальну величину фактичних витрат на оплату праці, з якої справляються страхові внески до ПФУ, — 10035 грн.; збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривню протягом 2009 року справляється в розмірі 0,2%; відшкодування підприємствами та організаціями фактичних витрат ПФУ на виплату й доставку пільгових пенсій поточного року здійснюється на рівні 70%.