У незвичайному відкритому уроці з трудового навчання податківці брали участь в Довжанській загальноосвітній школі Іршавського району.
Вчитель з трудового навчання вважає, що трудове виховання школярів сьогодні повинно враховувати економічні реалії, сприяти підготовці їх до життя в умовах складних ринкових відносин, забезпечити професійне самовизначення учнів, орієнтуючи їх на вибір професій різних сфер виробництва та обслуговування.
Саме з метою розвитку в цьому напряму вчителі сільської школи запропонували школярам вже сьогодні спробувати розробити бізнес-плани їхніх майбутніх власних справ.
Педагоги вивчили підготовлені учнями проекти майбутніх підприємств і відібрали для відкритої презентації найкращі, на їх думку, проекти:
Боднар Вікторії (15 років) – швейне ательє «Чарівниця»;
Кополовець Аліни (14 років) – фермерське господарство «Золоте руно»;
Борбіль Вікторії (14 років) - туристичний комплекс «Дубовий гай»;
Чуп Яни (14 років) – деревообробне підприємство;
Фірка Валентини (14 років) – фірма;
Трикур Мар’яни (14 років) – автосервіс.
Для більш об’єктивної оцінки робіт школярів вчителі запросили до експертної ради директора школи, вчителів трудового навчання району, представників податкової інспекції - завідувача та фахівця сектору масово-роз’яснювальної роботи ДПІ у Іршавському районі І.І. Веждела та М.В.Пантьо, представника сільської ради.
Захист проектів проходив у нестандартній формі: урок-презентація, на якій були присутні автори проектів - майбутні підприємці, учні-опоненти та гості школи. Автори за допомогою кольорових слайдів по черзі представляли свої бізнес-плани і обґрунтовували свої пропозиції властивостями краю, природними та трудовими ресурсами, культурними особливостями.
Після презентації кожного проекту учні-опоненти задавали запитання майбутнім підприємцям, а після презентації експертна рада підбила підсумки, високо оцінивши кожен проект, незважаючи на деякі помилки, допущені учнями.
Педагоги відзначили, що такі заняття практикуватимуться і в майбутньому, а тісна співпраця з податковою інспекцією і далі допомагатиме в проведенні таких уроків та вихованні податкової культури. Адже розвиток творчого потенціалу учнів сприятиме формуванню майбутніх активних та ініціативних особистостей.
Податківці були вражені рівнем робіт 14-15 річних школярів і висловили переконання, що такі талановиті учні виростуть сумлінними платниками податків.
Читач 2009-01-21 / 12:05:00
О, цікаво, скільки держава готова дати цим підприємцям?.. Одноразову виплату по безробіттю 1000 гривень?..
Пристойна сума. За неї варто забухати від читання такої та подібних інфо.