Мало того, що дощ перетворив снігову ковдру на суцільне місиво — усе це враз вкрилося льодовою скоринкою, пересуватися якою стало вкрай важко.
Водночас з’явилися і “сюрпризи”.
Першими дали про себе знати травмування городян. Так, протягом 14—15 січня по допомогу до травмпункту УЦМКЛ звернулося 78 ужгородців. У 36 із них лікарі виявили переломи, 7-х довелося госпіталізувати в травматологічне відділення. До речі, 53 потерпілих отримали різноманітні травми саме на вулиці. Про падіння без серйозних наслідків уже й не говоримо.
Сльота на вулиці може спричинити також зростання захворюваності на вірусні інфекції. Наразі епідситуація щодо грипу та ГРВІ в місті, як зазначають епідеміологи, контрольована. Проте вже з наступного тижня МОЗ прогнозує активізацію епідемічного процесу в Україні. Щоправда, на Закарпаття грип зазвичай приходить тижнів на 2—3 пізніше. Однак уже тепер є сенс подбати про захист організму. Це, як каже Вікторія Маркусь, лікар кабінету інфекційних захворювань Ужгородської міської поліклініки, можна зробити за допомогою імуностимулюючих препаратів (гропринозину, арбідолу, амізону, афлубіну, бронхомуналу тощо), гомеопатичних препаратів чи засобів нетрадиційної медицини. Не втрачає актуальності застосування оксолінової мазі.
Підтримати свій організм можна й за допомогою правильного харчування. У щоденному меню повинні бути: білки (нежирні сорти м’яса, риба, морепродукти, гриби, квасоля, горох, боби, соя, спаржа, гречана крупа, молочні продукти), жири (рослинні олії, соняшникове насіння та горіхи), вуглеводи (житній хліб, з висівками, з борошна грубого помелу, вівсяна крупа, проросла пшениця), фрукти (яблука, апельсини, лимони, ківі, банани, із сухофруктів: інжир, курага, чорнослив, родзинки), овочі (цибуля, часник, капуста, морква, гарбуз), приправи (гірчиця, хрін, імбир). З напоїв рекомендовані овочеві та фруктові фреші, цикорієвий напій та різноманітні трав’яні чаї, зокрема з сушених ягід чи гілочок смородини, з суміші конюшини, квітів ехінацеї та гілочок смородини, взятих у рівних пропорціях.
А от цукерки, тістечка, торти, шоколад, каву, спиртні та газовані напої варто обмежити.
Ще кілька порад: частіше провітрювати приміщення, мити руки з милом, користуватися носовими хустинками при чханні й кашлі, висипатися, вчасно знімати стреси заняттями, які зазвичай приносять задоволення (спорт, спілкування), і побільше сміятися — це свого роду дихальна гімнастика, яка прискорює газообмін, а отже, позитивно впливає на всі органи та імунну систему.
Відлига буде короткочасною, обіцяє синоптик Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Галина Сухиніна. Надалі, переважатиме холодна погода. Вночі температура знижуватиметься до 7—12о морозу, вдень буде трохи тепліше — -1—6о (до речі, за багаторічними даними, в другій декаді січня на території області максимальна температура була зафіксована у 1975 році на позначці +13,5о, а мінімальна у 1960-му на позначці -21,6о). Буде і сніг, тож ми ще порадіємо витівкам матінки зими.